Obecnie deweloperzy czasami decydują się na zostawienie decyzji klientom, gdzie mieliby ochotę postawić ściany wewnętrzne w apartamencie.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że planujemy nabyć 70-metrowe mieszkanie na nowym osiedlu. Deweloper poinformuje nas jedynie o tym, gdzie będzie łazienka oraz kuchnia. Z projektu też dowiemy się, gdzie znajdują się okna oraz drzwi do mieszkania. I to by było na tyle. O całej reszcie możemy decydować sami. Jeżeli wychowujemy brzdące, to z pewnością zechcemy wydzielić dla nich ich własną przestrzeń. Razem czy oddzielnie? To będzie zależało od nas, a w dużej mierze z pewnością od naszych pociech. Jeżeli zechcemy, to można postarać się także wydzielić komórkę i gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeżeli nie posiadamy smyków, to możemy zdecydować się na dużą sypialnię i na przykład gabinet czy choćby pokój ćwiczeń (taką naszą prywatną siłownię). Ściany można będzie zbudować tak, jak będziemy chcieli. Pewnie pomocny w ustawianiu pomieszczeń będzie architekt czy designer wnętrz. O jego pomoc powinni się w szczególności postarać ci, którzy nie czują u siebie nawet cienia wyczucia stylu. Ściany mogą być zrobione z regipsu. Są one wtedy najtańsze i stosunkowo łatwo się je stawia.

Na tej stronie opublikowano absorbujące informacje, ale zobacz także pozostałe tematyczne wątki, gdyż one również z pewnością Cię zaciekawią.

Niestety dosyć mocno przepuszczają różne dźwięki. Nie będziemy mogli także na nich wieszać żadnych ciężkich szafek.

Jeśli pragniemy postawić na raczej tradycyjne rozwiązanie, to musimy się skłonić w stronę ściany z cegieł. Będzie to droższe, a ich budowa potrwa dłużej, ale będzie służyć długi czas.