Obecnie deweloperzy czasami decydują się na zostawienie decyzji klientom, gdzie mieliby ochotę postawić ściany wewnętrzne w apartamencie.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com

Wyobraźmy sobie, że planujemy nabyć 70-metrowe mieszkanie na nowym osiedlu. Deweloper poinformuje nas jedynie o tym, gdzie będzie łazienka oraz kuchnia. Z projektu też dowiemy się, gdzie znajdują się okna (naprawa odprysków ze szkła) oraz drzwi do mieszkania. I to by było na tyle. O całej reszcie możemy decydować sami. Jeżeli wychowujemy brzdące, to z pewnością zechcemy wydzielić dla nich ich własną przestrzeń. Razem czy oddzielnie? To będzie zależało od nas, a w dużej mierze z pewnością od naszych pociech. Jeżeli zechcemy, to można postarać się także wydzielić komórkę i gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeżeli nie posiadamy smyków, to możemy zdecydować się na dużą sypialnię i na przykład gabinet czy choćby pokój ćwiczeń (taką naszą prywatną siłownię). Ściany można będzie zbudować tak, jak będziemy chcieli. Pewnie pomocny w ustawianiu pomieszczeń będzie architekt czy designer wnętrz. O jego pomoc powinni się w szczególności postarać ci, którzy nie czują u siebie nawet cienia wyczucia stylu. Ściany mogą być zrobione z regipsu. Są one wtedy najtańsze i stosunkowo łatwo się je stawia. Niestety dosyć mocno przepuszczają różne dźwięki. Nie będziemy mogli także na nich wieszać żadnych ciężkich szafek.

Jeśli pragniemy postawić na raczej tradycyjne rozwiązanie, to musimy się skłonić w stronę ściany z cegieł. Będzie to droższe, a ich budowa potrwa dłużej, ale będzie służyć długi czas.