Załatwianie rozmaitych spraw urzędowych bywa dosyć czasochłonne, szczególnie kiedy mamy na względzie długość kolejek, które ustawiają się przed okienkami. Dlatego np. informację o możliwości złożenia zeznania rocznego drogą elektroniczną wielu podatników przywitało z prawdziwą ulgą.

Obowiązek składania PIT-ów dotyczy niemalże wszystkich obywateli, zatem pod koniec kwietnia kolejki w skarbówkach oczywiście byłyby o wiele dłuższe, jeżeliby podatnicy nie rozliczali się elektronicznie. Program PIT 2016 pozwala szybko uporać się z dopełnieniem ustawowego obowiązku. Do tego komputer sygnalizuje ewentualne błędy, a osoby rozliczające się w konwencjonalny sposób mogą je przez przypadek popełniać. Kiedy ktoś w ten sposób rozliczał pity 2015 program natomiast rewelacyjnie się sprawdził, a pracownicy skarbówki nie zgłaszali żadnych uwag, to w nadchodzących latach podatnik zapewne ponownie skorzysta z takiej formy rozliczeń (-> zobacz szczegóły).
pity 2015 program

Autor: swimboy1
Do internetowego rozliczania PIT-ów zdążyliśmy już się przyzwyczaić, tymczasem nie zawsze wiemy, że mnóstwo innych formalności można także załatwić bez ruszania się z domu.

Jeżeli taki tekst Cię zaabsorbował, to bez obaw kliknij ten odnośnik – ta treść (http://www.mennicapoznanska.com/skup/) z pewnością również okaże się dla Ciebie ciekawa.

Jeśli jednak komuś sformułowania typu pity 2015 program w zupełności nic nie mówią, to zapewne nie załatwi internetowo szeregu pozostałych formalności. A ich rejestr z każdym następnym rokiem się wydłuża. Jeżeli ktoś instaluje na komputerze program pit 2016, to na przykład do systematycznego korzystania z platformy EPUAP pewnie dopiero się pomału przekonuje (ciąg dalszy).

Prawdopodobnie za kilka lat liczba formalności możliwych do załatwienia przez internet będzie rosła. Producenci aplikacji stają zatem przed ogromnym wyzwaniem, ponieważ muszą zadbać o ich funkcjonalność, a także o bezpieczeństwo poufnych danych użytkowników.