Remont to niewyobrażalna ilość pracy, którą musimy wykonać, jeśli chcemy osiągnąć efekt, o jakim marzyliśmy. Niekiedy wystarczy przykleić tapetę na jedną ze ścian, by całkiem zmienić wnętrze, lecz czasem niezbędne są poważniejsze przeróbki, gdyż chcemy doprowadzić budynek do właściwego stanu. Bez względu na zakres prac zawsze konieczne są odpowiednie narzędzia, a jednym z nich jest drabina. Jakie są typy drabin, które możesz wykorzystać?

drabina

Autor: Bud Ellison
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najłatwiejszych modeli jest drabina rozstawna. Powinna mieć antypoślizgowe stopki i być stabilna, tylko wtedy zagwarantuje komfortową pracę. Można ją wyszukać w większości sklepów oraz najlepiej jest decydować się drabiny z pasami zabezpieczającymi, nade wszystko gdy czeka nas dużo pracy, na przykład przy malowaniu. Nie zapominaj też o właściwej wysokości, by nie okazało się, iż zabrakło ci 10 cm. Drabina przegubowa natomiast nie tylko pozwala wejść na odpowiednią wysokość, lecz również może stanowić pomost roboczy. Wysokość, na której pozwala pracować nie jest największa, lecz za to jest niezrównanie praktyczna oraz można ja wykorzystać zarówno jako drabinę przystawną, jak i wolnostojącą.

Kolejnym rodzajem drabin są drabiny teleskopowe, które można przystosować do przeróżnych warunków pracy, gdy na przykład musimy wykonać coś na schodach. Dają się bez kłopotu transportować, a dzięki swoim wielostronnym funkcjom z pewnością przydadzą się podczas niejednego remontu. Należy również nadmienić o rusztowaniach drabinowych, jednak nie można ich rozstawiać na wysokość większą aniżeli 1 m, ponieważ potrzebują wtedy specjalnych zabezpieczeń.

drabina

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim rodzajem drabin, o którym trzeba wspomnieć, choć nie jest to drabina przystosowana do remontów, to drabina ewakuacyjna, jaka musi znajdować się w każdym budynku tego potrzebującym. Można z niej korzystać w razie wyjątkowych potrzeb, lecz w normalnych pracach lepiej jest wybrać jedną z wyżej opisanych drabin.

W trakcie remontów większych budynków nie zawsze wystarczają same drabiny, toteż częstokrotnie wykorzystuje się wszelkiego typu platformy ruchome. Dzięki nim można wykonać konieczne prace remontowe (Bautec – rusztowania warszawa) i wykończeniowe bez znaczenia od wysokości, ponieważ mogą wznosić się nawet na kilkanaście metrów w górę, a do tego posiadają jeszcze możliwość wysięgu bocznego. Duży udźwig umożliwia wziąć niezbędne materiały i sprawniej wykonać postawione przed nami zadania. Tutaj platformy ruchome oraz najlepsza oferta w Internecie.