Zabudowa wnętrz ze szkła to w chwili obecnej jeden z modniejszych trendów w wykończaniu domu. Podpowiadamy, co możesz w mieszkaniu wydzielić szklanymi kasetonami oraz jak to zrobić. Podpowiadamy również, które rodzaje szkła warto tutaj zastosować.

zabudowa szklana

Autor: tristendomusic
Źródło: http://www.flickr.com
Szklane ściany pozwalają być oddzielnie, ale w pewnym stopniu w dalszym ciągu razem. Co istotne, takie zabudowy można składać, przesuwać – jak użyć przyssawki do szkła. Zatem w przypadku konieczności możesz za nimi schować tę część mieszkania, jakiej nie pragniesz demonstrować na przykład nieoczekiwanym gościom. Szklane ściany zapewniają również światło nawet we wnętrzach w głębi mieszkania. W porównaniu z luksferami dają sporzej opcji różnorodnego wykończenia pomieszczenia. Wadą tego typu rozwiązania może być powstawanie rys na taflach szkła. Usuwanie rys na szkle wymaga niekiedy specjalistycznych preparatów czy zabiegów.

Szklana ściana między przedpokojem a holem czy salonem wprowadzi granice, a zarazem zapewni dostęp światła do owego wnętrza. Takimi ścianami możesz wydzielić ze wspólnej powierzchni pokój (zobacz Schody Pruszków) do pracy lub sypialnię. Możesz także stworzyć ścianę, która tylko w pewnym stopniu zasłoni wnętrze – Piotr Wałuszko. Warto, ażeby była wykonana ze szkła nieprzeźroczystego, kolorowego, laminowanego, żeby zasłonić domowe przestrzenie. A jeśli będzie przeźroczysta, symbolicznie określi granice pomieszczeń.Nadzwyczaj modne jest wydzielenie umywalni, a właściwie salonu kąpielowego. Praktycznym i efektownym elementem wyposażenia mieszkania są szklane ściany. Należyte ich rozmieszczenie zapewnia komfort mieszkanka, polepsza oświetlenie mieszkania oraz przydaje mu ponadplanowej powierzchni. Istotne jest, by wybierając szklane ściany kierować uwagę na wytwórcę oraz firmę, jaka będzie dany wyrób montować.

Obróbka szkła

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Istotnym elementem podczas pracy ze szkłem jest bezpieczny transport tafli szkła – usuwanie rys na szkle. Do przenoszenia szkła stosowane są mocowania przyssawkowe. Stworzone z gumy przyssawki do szkła zaciągane zostają mechanicznie przez dźwigienkę bądź przez pompkę próżniową przyssawkę. Mocowania przyssawki pozwalają na przewóz płyt o wadze do stu dwudziestu kilogramów. Do płyt cięższych stosowane są zaczepy zaciskowe jakie zapewniają ich bezpieczny przewóz.