Szkło człowiek może stworzyć już od milleniów. Mimo to, dopiero od pięciu stuleci potrafimy wytwarzać eleganckie i użyteczne szklane szyby.

W średniowieczu tylko zamożni ludzie, tacy jak chociażby książęta, mogli opłacić wstawienie szkła w okna ich rezydencji.

szkło

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Zwykle w oknach chat wstawiano zwierzęce błony, które nie przepuszczały za wiele jasności i wyglądały brzydko. Szkła wielobarwne używano w ogromnych katedrach jako zapierające dech w piersiach witraże, które wprawiały w zadumę prosty lud. A jak jest dzisiaj? Szkło w każdym mieszkaniu jest w wielu punktach. Popatrzmy: kabiny prysznicowe, lufciki, zwierciadła, oprawy fotografii, artykuły gospodarstwa domowego…

Interesującym sposobem na użycie tego świetnego surowca są balustrady szklane (przykład: ). Świetnie pasują na wykończenie np.

Czyżby komentarze z serwisu (https://olszewscy.org.pl/odbiory-mieszkan) były o tyle inspirujące, że masz chęć zostawić swój? Zachęcamy Cię gorąco. Będzie to dla nas duża pomoc.

balkonu. Jeśli cenisz sobie swoją spokój i nie chcesz, by przechodnie obserwowali, co robisz na balkonie, postaw na balustrady szklane z surowca matowego. Taki sposób produkcji balustrady charakteryzuje się sporymi walorami estetycznymi, o wiele większymi, niż przy budowie zwyczajnych, betonowych balustrad.

szkło ornamentowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Dużo zawodowców od dekoracji wnętrz proponuje zastosowanie większej ilości tego surowca we wnętrzu mieszkania. Jeśli lubisz styl funkcjonalny, szklane meble w zimnych odcieniach są dla ciebie idealnym pomysłem na design mieszkania. Warto mieć na uwadze że szkło z powodzeniem stosowane jest w najróżniejszych stylach jak minimalistyczny cz modernistyczny. Ma też sporo zastosowań w przeróżnych pomieszczeniach – np. w małych łazienkach może optycznie zwiększać przestrzeń, tak samo w przejściach a w pokojach dziennych czy sypialniach może być zastosowane jako element dodatkowego wystroju. Prawdopodobnie nie każdy zdecydowałby się na lustro montowane pod sufitem w sypialni, ale już jako element wystroju ścian bocznych spisują się całkiem dobrze. Dodajmy do tego specjalnie dekorowane drzwi szklane () czy kabiny i rzeczywiście powstaje sporo możliwości zastosowania szkła przy wystroju.

Łazienka, szkło lacobel

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/

Jeśli szukasz dostawców, którzy sprzedają szklane elementy, najlepiej jest użyć Google. Do Google wstaw słowa „hurtownia szkła”. Możesz także poszukać dystrybutorów detalicznych, w takiej sytuacji trzeba napisać od razu element, który pragniesz kupić – np. „balustrady szklane miasto” albo „elementy szklane miasto”. Dopisanie nazwy miejsca zamieszkania spowoduje, że ukażą ci się efekty wyszukiwania wyłącznie z tego miejsca, co bardzo uprości ci zadanie.

Źródło: szybka.pl