Jeśli rysy są naprawdę małe, to wystarczy zakleić monitor przy pomocy folii poliwęglanowej. Tego typu folia doskonale wypełnia wszystkie mikro szczeliny i mikrorysy oraz dodatkowo zabezpiecza przed powstawaniem kolejnych innych rys.
Tego typu sposób jest niezwykle prosty, gdyż wymaga wyłącznie bardzo dokładnego naklejenia folii.

dom

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Należy oczywiście użyć odpowiedniej dla konkretnego modelu folii. Jeśli natomiast zarysowania na ekranie będą nieco głębsze, to dobrym sposobem będzie wykorzystanie pasty do zębów. Jako że najważniejszym elementem tego typu pasty są zeolITy, czyli drobinki pokruszonych skał, po prostu poleruje się nią monitor. Na głębokie zarysowania pasta już niestety nie wystarczy, więc można użyć wyłącznie pasty polerskiej. Ma ona grubsze ścierniwo, zatem trzeba wszystkie czynności robić bardzo uważnie, ponieważ niezwykle łatwo jest wtedy uszkodzić ekran. Jeżeli to nastąpi, to zostanie już wyłącznie wymiana kompletnego wyświetlacza ekranu.
Okna, elewacja

Autor: jointcracker
Źródło: http://www.flickr.com
Przy obu wspomnianych sposobach, prawidłowo by było użyć na koniec folię poliwęglanową, żeby nie było konieczności martwienia się o możliwe kolejne zarysowania. Usuwaniem zarysowań oraz regeneracją monitorów zajmują się niektóre serwisy GSM. Niestety tego typu usługa nie należy do najtańszych, jednak jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia, to jest to dobre rozwiązanie kłopotu. Oczywiście pozostaje ponadto sprawa zamiany ekranu wyświetlacza, jednak w większej części telefonów będzie to nieopłacalne, ponieważ wartość telefonu zwiększy się po tego typu wymianie około dwukrotnie.

Usuwanie zarysowań z ekranu to bardzo delikatna sprawa, więc jeśli nie czujesz się na siłach, to najlepszym rozwiązaniem będzie niepodejmowanie się tej pracy na własną rękę.

Zainteresowany? To dla nas fantastyczna informacja. Zatem kliknij tu i czytaj do woli następne specjalistyczne wątki.

Lepiej oddać komórkę do serwisu.