Przez lata niedobrze się działo we Wrocławiu. W mieście, zrujnowanym przez Drugą Wojnę Światową, nie było widoków na przyszłość. Miasto niszczało, a wszystkie siły skupiono na odbudowie stolicy. Tak było przez cały okres komunizmu.

Lata dziewięćdziesiąte też nie nastrajały pozytywnie. Do połowy lat dziewięćdziesiątych nie było widać zmian. Paradoksalne, największa tragedia od zakończenia wojny – powódź w dziewięćdziesiątym siódmym roku – przyniosła korzystne zmiany, które trwają po dziś dzień.
Historyczny potop nie był oczywiście jedynie problemem Wrocławia, gdyż jego skutki były odczuwalne w całej południowej Polsce, a także na inne kraje, na przykład, Czechy. Wrocław jednakże, z powodu bliskości Odry, ucierpiał najmocniej z dużych miast.

inwestycje deweloperskie Wrocław

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Miasto, które nie prezentowało się zbyt ładnie z dnia na dzień zostało zatopione. Zdjęcia zalanej stolicy Dolnego obiegły cały świat, zaniedbane miasto dotknął kolejny kataklizm. Jak się jednak następnie okazało było to początek końca wszystkich nieszczęść, które dotknęły stolicę Dolnego Śląska.

budowa - stykówka

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki środkom na odbudowę Wrocław zaczął się powoli zmieniać. Solidne rządzenie miastem i funduszami przeznaczonymi na odbudowę, spowodowało, że Wrocław w ciągu kilkunastu lat stał się wizytówką południowo-zachodniej części (części do wózków jungheinrich) Polski. Wrocław szturmem wdarł się do czołówki najbardziej atrakcyjnych polskich miast, ponadto, w wielu rankingach przegrywa tylko z Warszawą. Wrocław uzyskał swój niepowtarzalny charakter, a ludzie (w większości przesiedleńcy ze Wschodu) mogli poczuć się jak u siebie. Dzisiaj Wrocław to jeden z najbardziej popularnych ośrodków akademickich w Polsce. Choć niż demograficzny powoli sobie przypomina, to we Wrocławiu jest jakby nieobecny – wielka liczba studentów to znak rozpoznawczy tego miasta. Co więcej, błyskawicznie rozwija się rynek nieruchomości, bo coraz więcej osób chce mieć nowe mieszkanie we Wrocławiu, a studenci – co oczywiste – własne lokum na czas nauki. Popularne są szczególnie kawalerki i mieszkania dwupokojowe, ale także mieszkania 3-pokojowe we Wrocławiu sprawdź ofertę znajdują swoje uznanie.

Wydaje się jednakże, iż wszystko co najlepsze dopiero przed Wrocławiem.
Co prawda, organizacja Euro 2012 była ogromnym wyzwaniem, lecz już za rogiem czai się kolejne również prestiżowe wydarzenie – rok i 2016 i Wrocław jako Europejska Stolica Kultury. To będzie kolejne potwierdzenie niezwykłego skoku cywilizacyjnego Wrocławia i dowód na to, że miasto jest doceniane na kolejnym froncie. Wszystko co najlepsze jeszcze przed Wrocławiem!