Płaskie dachy są wymysłem ostatnich 50 lat. W przeszłości nie było szansy, aby zbudować tego typu dach, ponieważ zawaliłby się on pod ciężarem zamarzniętego śniegu lub zacząłby przeciekać z powodu deszczu.

kominek - urocze miejsce w domu

Autor: Andrea DG
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie dział budowlany potrafi sobie poradzić z tego typu wyzwaniem.
bateria zlewozmywakowa

Autor: Franke Polska
Źródło: Franke Polska
studia

Autor: Universität Salzburg (PR)
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy ochotę zbudować nowoczesny wywóz gruzu szczecin z płaskim dachem, to na pewno nie będziemy w stanie położyć na niego dachówki. Ona wymaga odpowiedniego kąta nachylenia, żeby spełniać swe zadanie. Na dodatek byłaby za ciężka na płaski dach. W nowych budynkach z płaskim dachem wybiera się więc zwykle papę. Jednakże jest problem z odprowadzaniem wody w czasie opadów deszczu. Trzeba liczyć się z tym, że w naszym kraju zimą z reguły mamy śnieg. Nie powinien on zalegać na dachu, ponieważ groziłoby to zawaleniem. Dlatego w takich przypadkach zazwyczaj kupuje się kliny styropianowe. Są one dosyć tanie oraz lekkie, więc najlepiej spełnią swoje zadanie. Jest nim ukształtowanie powierzchni płaskich, tak by nadać im choćby niewielkie nachylenie. Kliny tego typu stosuje się nie tylko na dachach, ale też przy wykończeniu tarasów oraz balkonów. Ważne jest, aby do montażu zatrudnić profesjonalną ekipę. Poza tym dobrze byłoby, aby kliny były dobrane odpowiednio do projektu.

Powinny być one przyklejone do podłoża odpowiednim klejem i potem zabezpieczone od góry papą albo innym materiałem. Można też zamówić takie kliny, które od razu będą powleczone wierzchnią warstwą papy, co znacznie ułatwi pracę.