NewConnect to rynek akcji, który jest dosyć alternatywny. Prowadzony jest przez Giełdę Papierów Wartościowych. Daje możliwość finansowania firmom właśnie powstającym jak również firmom innowacyjnym istniejącym już jakiś czas. Często spotykane sektory NewConnect to nowe technologie w IT, mediach elektronicznych czy alternatywnych źródłach energii. W jaki sposób wejść na ten rynek?

firma - obrazeczek

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście na NewConnect jest związane z paroma krokami, jakie trzeba wykonać. Najpierw trzeba rozpisać dobrze biznesplan. Pokazać w nim dobre strony spółki, wyliczyć różne koszty wiążące się z potrzebnym na różne przedsięwzięcia kapitałem. Z dobrze rozpisanym biznesplanem możemy bez kompleksów brać udział w spotkaniach dotyczących ewentualnego wejścia na NewConnect. Dowiedz się więcej: tutaj.

Warto skorzystać z pomocy osób czy też instytucji, jakie mogą nam poradzić, jeżeli chodzi o przygotowania do debiutu. Poza tym pomogą też często przez jakiś czas od wejścia w świat giełdy. Taką nieocenioną pomocą może być autoryzowany doradca NewConnect. Dobrze jest przejrzeć jak wyglądają oferty różnego rodzaju doradców.

Ten materiał posiada interesujące wiadomości na omawiany temat, lecz jeżeli masz chęć zgłębić podobne aktualności, to dokładnie przeanalizuj solidne informacje (https://waliduda.pl/).

Jest ich w tej chwili na rynku około setka. Z tego względu nie decydujmy się na pierwszego lepszego – więcej na ten temat. Takim doradcą są najczęściej kancelarie, instytucje finansowe czy doradcy finansowi. Należy wiedzieć, że taki autoryzowany doradca NewConnect nie zawsze będzie chciał zgodzić się na współpracę z nami. Musi być przekonany co do naszego pomysłu na biznes. W następnej kolejności musimy zdecydować czy oferta firmy będzie prywatna czy publiczna. Ta pierwsza kierowana jest do kierowana jest do poniżej setki inwestorów, do tego tutaj procedura jest z pewnością prostsza.

Warto zastanowić się nad współpracą z agencją PR. Pomogą nam oni wypromować nasz pomysł w świecie mediów, jak też pośród potencjalnych osób zainteresowanych inwestycją. Przygotować należy też parę dokumentów. Pomóc przy tym może autoryzowany doradca. Chodzi o przykładowo dokument dopuszczeniowy, jak również sporej objętości prospekt emisyjny. Należy też oprócz tego wiedzieć o tym, iż nasza firma musi być spółką akcyjną, jeżeli nią nie jest to trzeba ją przekształcić. Następnie trzeba zawrzeć kontrakt z Animatorem Rynku albo też Market Markerem. Będzie on dbał o płynność podczas obrotu akcjami naszej spółki. Do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych należy wystąpić o rejestracje akcji, a do Giełdy Papierów Wartościowych złożyć wniosek o wprowadzenie akcji firmy na rynek. Nadszedł czas na zadebiutowanie na giełdzie. To natomiast dopiero początek drogi. Musimy odnaleźć się w tej nowej, dość odmiennej rzeczywistości. Czytaj więcej na capital.prometeia.pl.