Nim przyjdzie ostra zima należy przyjrzeć się oknom we własnym mieszkaniu czy domu. Czasem wymagają one podreperowania nierzadko też całej wymiany. Warto to uczynić przed tą porą roku, aby ujemna temperatura nie zawitała do naszych domów przez dziury wypaczonych okien.

Aktualnie dostępna jest szeroka oferta, patrząc na okna. Szczególnie wylicza się dwa modele: to okna PCV oraz okna (sprawdź: okna pcv) drewniane (Oknoplast). Oba typy mają swoje minusy a także pozytywy. Okna PCV miały już lata swojej sławy, obecnie nadeszła pora na te drugie. Okna drewniane zrobiły się dziś bardzo pożądane, zakłada się je tak samo w domach oraz mieszkaniach. Wszędzie sprawują się wspaniale. Nie są to już rodzaje okien jakie pamiętamy z dawnych lat – tamtym daleko było do wzoru, obecnie innowacyjna technika tworzenia i doskonała konstrukcja gwarantuje należytą jakość owego wyrobu.

Okna drewniane są sztywniejsze niż okna z ramą PCV, nie jest też prawdą, że gną się na skutek promieni słonecznych (więcej). Odpowiednia impregnacja powoduje też, że nie wypaczają się pod wpływem wilgoci i nie są narażone na wpływ insektów czy wszelakiego rodzaju grzybów. Fakt, że posiadają one bardziej sztywną konstrukcję skutecznie odstrasza złodziei, przez nie trudniej jest się włamać. Następną zaletą jest fakt, iż do mieszkania w mniejszym natężeniu dociera gwar z ulicy niż w przypadku okien PCV.
Okno w łazience

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Drewno do wyrobu okien drewnianych, a raczej ich ram, nim dotrze do produkcji przechodzi długi okres przetwórczy, nie może posiadać najmniejszych skaz czy ubytków. W naszym kraju stosuje się zwykle drzewo sosnowe, klejone z trzech warstw specyficznym wodoodpornym klejem. Zalicza się do drugiej klasy gatunków drewna.

Zazwyczaj wykorzystuje się również drewno lite, a ono zalicza się do pierwszej klasy gatunku drewna. Na życzenie ramy maluje się bezbarwnym lakierem, w tym przypadku efekt końcowy tym bardziej zadowala. W oknach drewnianych wyjątkowo dobrze wyglądają wszelkie ozdoby.