Mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, iż meble to nic niezwykłego – idzie się do sklepu, wybiera konkretnie te meble, które nam odpowiadają i na tym zazwyczaj zamyka się temat. Jeżeli nigdy nie myślałeś nad kwestią mebli w swoim domu, teraz z pewnością jest właściwy moment – czy wiesz dokładnie, jakie meble masz w swoim mieszkaniu? Czy posiadają certyfikat jakości?

Certyfikat jakości mebli?
czytaj dalej

Autor: Ctd 2005
Certyfikat jakości mebli? Praktycznie każdy z Was zadaje sobie teraz bez wątpienia pytanie, o co dokładnie chodzi. Tymczasem okazuje się, iż istnieje cały skomplikowany system certyfikacji mebli, o którym na pewno nigdy wcześniej nie słyszałeś. Badanie secret klient i certyfikacja mebli dotyczą właściwie wszystkich rodzajów mebli, które pojawiają się na rynku. Oznacz to, iż praktycznie każdy mebel, jaki kiedykolwiek oglądałeś w sklepie, musiał najpierw przejść wstępną procedurę certyfikowania i dopiero po stwierdzeniu, iż spełnia wszystkie normy, mógł zostać dopuszczony do sprzedawania. Dodatkowo warto wiedzieć, iż badanie i certyfikacja > certyfikacja brc mebli to ogromnie skomplikowana procedura, w czasie której mebel musi być przebadany na właściwie wszystkie sposoby – odnosi się to zwłaszcza do mebli dla najmłodszych, które muszą być praktycznie w stu procentach bezpieczne dla Twoich dzieci. Oznacza to, iż aby otrzymać na przykład certyfikat SASO, mebel musi być zrobiony nie tylko z całkowicie bezpiecznych materiałów i nie posiadać żadnych ostrych krawędzi, ale także być pomalowany bezpieczną farbą, nie posiadającą chemikaliów i tym podobne. Jeżeli mebel przejdzie wszelkie procedury, dopiero wówczas może otrzymać takie certyfikaty jak certyfikat SASO czy inne – dalej.
Gdzie kupić meble?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi – wszystko bez wątpienia zależy od czego, czego dokładnie oczekujesz. Jeżeli nie chcesz wydawać sporo pieniędzy, możesz udać się do jednej z znanych sieciówek meblowych i tam kupić właściwie wszystko, co jest Ci niezbędne w nowym domu. Jeżeli z kolei chcesz mieć unikatowe mieszkanie, wtedy możesz poszukać mebli przykładowo w internecie – tam oczywiście znajdziesz prawdziwe perły, których nie kupisz nigdzie indziej. Tak samo sprawa ma się z różnego rodzaju targami staroci – jeśli przywieziesz stamtąd jakieś meble i je umiejętnie odnowisz, wówczas zdecydowanie będziesz mógł chwalić się takim wystrojem mieszkania, jakiego nikt nie ma.