Antresola to dobry sposób na uatrakcyjnianie przestrzeni we wnętrzu. Wybudowana w wysokim pokoju to dobry sposób na pozyskanie dodatkowej powierzchni: możemy tu urządzić sypialnię, pawlacz albo miejsce pracy. Jednak antresola pojawia się również w projektach nowo powstałych domków jednorodzinnych w charakterze ciekawiącego rozwiązania przestrzennego, bowiem antresola w domu to bardzo atrakcyjne efekty przestrzenne w mieszkaniu.

antresola

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Przestrzeń na górze przenika się z powierzchnią na dole, a więc taka antresola jednocześnie dzieli i łączy przestrzeń – czytaj dalej. Domownicy i goście zyskują oryginalne perspektywy . Salon można obserwować również z góry. Z półpiętra nie widać wszystkich pomieszczeń poniżej, ale też z parteru widoczny jest tylko fragment górnej kondygnacji. To, co zauważalne niecałkowicie, zawsze ciekawi. Otwarte schody a także balustrada mogą być ciekawymi elementami pomieszczenia. Wielbiciele zieleni mogą odkryć tu doskonałe miejsce dla swoich pnących roślinek.

Antresola w salonie dzieli także jego części o odmiennym przeznaczeniu. Nie trzeba zamykać biblioteki drzwiami – możemy ją umieścić pod antresolą i to starczy, aby określić jej granice. To samo tyczy się kącika telewizyjnego czy aneksu kuchennego. Otwarte wnętrza to wyższa integracja domowników: wszyscy będą w zasięgu głosu. Dla osób które lubią otwarte przestrzenie oraz życie rodzinne, antresola w domu

schody

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska

wydaje się być pomysłem wartym uwagi.

Plusy antresoli to nie jedynie efekty przestrzenne, czasem także dobre wykorzystanie kubatury budynku – [link]. Duży pokój dzienny musi być wysokim, bo im bardziej przestronne pomieszczenie, tym winno być wyższe, by posiadało pożądane proporcje.

Masz odrobinę wolnego czasu i chcesz rozszerzyć wiedzę z powyższego działu? W takim razie naciśnij łącze (https://www.kohut-kamien.pl/) i tam delektuj się szczegółowymi wiadomościami.

Jednak wnętrza w których niepotrzebna jest podwójna wysokość, śmiało możemy podzielić antresolą, by zdobyć tym sposobem ponadplanowy metraż.

Konstrukcja antresoli wiąże się jednak z pewnymi komplikacjami natury technicznej, to znaczy trzeba należycie zaplanować ogrzewanie antresoli a również pomyśleć o odpowiednim oświetleniu pomieszczenia pod a także na antresoli. Należy pamiętać, że im dłuższą drogę do pokonania ma światło, tym mniej go dochodzi do celu. To oznacza, że potrzebujemy silniejszych źródeł światła jak też dodatkowego oświetlenia.