Remontowanie łazienki wcale nie jest takie przyjemne jak nam się na etapie planowania wydaje. Trudno jest znaleźć jedyny pomysł na jej zaaranżowanie a także odświeżenie ale co najgorsze – niełatwo jest znaleźć odpowiednie materiały wykończeniowe, spełniające nasze pragnienia i pozwalające na spełnienie zamysłu w zadowalającym stopniu.

mała łazienka

Autor: Timm Meunier
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy też, że jest to duże wyzwanie finansowe – mimo, że taki udany remont z Bautec – (rusztowania wynajem) wykonuje się raz na kilka lat. Jak więc zorganizować remont łazienki by uniknąć niepotrzebnych kłopotów i stresów?
Najpierw przemyśl jaki efekt końcowy chcesz osiągnąć, kto będzie korzystał z łazienki, ile to jest osób oraz jakie sprzęty i pozostałe elementy wyposażenia pragniesz w niej umieścić. Dzięki tym głównym informacjom będziesz mógł zredagować pierwotny projekt łazienki. () A to już kolejny krok do osiągnięcia planu. Teraz trzeba już tylko znaleźć te właściwe kolory, kafelki, materiały wykończeniowe i można działać.. Przed zakupem jakiegokolwiek elementu do łazienki należy odwiedzić trochę sklepów budowlanych i zorientować się w cenach. Pomocna strona – cermag.com.pl. Po co? Otóż po to, by dowiedzieć się co ile jest warte, gdzie można nabyć taniej oraz po to by oszacować planowany koszt całego remontu.

łazienka

Autor: David Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli masz jednego robotnika od wszystkiego nie musisz się zamartwiać, że coś zostanie zrobione w odwrotnej kolejności. Kłopot jest gdy musisz zatrudnić hydraulika, glazurnika a także elektryka.

Musisz tak zaplanować prace by wszystko zostało zrobione w odpowiednim momencie. Już na tym etapie musisz wiedzieć w którym miejscu i co ma się znaleźć.
Od tego zależą Twoje zakupy – musisz dobrać odpowiednie pod względem rozmiarów szafki ale także zamówić potrzebne ilości materiału. Pamiętaj jednak by nie brać dokładnie tyle ile wyliczysz tylko odrobinę więcej – dzięki temu zepsuta płytka nie będzie utrudnieniem.
Pamiętaj, także, by przed dokonaniem zapłaty ekipie remontowej dokładnie obejrzeć wykonane roboty, gdyż po rozliczeniu będziesz mieć kłopot z wyegzekwowaniem naprawy błędów.
Każdy z nas jest w stanie przeżyć nawet najgorszy remont! Powodzenia!