Powiada się, że trudno o zawód, który można pozyskać prędzej aniżeli rzemiosło agenta ubezpieczeniowego. Starczy decyzja, krótkie szkolenie, egzamin urzędowy i już posiadamy licencję. Jednak samo zdobycie uprawnień to najmniejszy problem. Później jest znacznie trudniej. Wielu z nas tej profesji nie darzy szczególnym szacunkiem. Często stawiamy znak równości między agentem i domokrążcą. I chociaż jedno z drugim nie ma nic wspólnego, to specyfika pracy powoduje, że obydwa zajęcia wydają się podobne.

pracownik w biurze

Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy zajrzeć na fora internetowe czy podpytać swego agenta ubezpieczeniowego, ażeby odkryć, iż wiele osób późno obrało tą ścieżkę kariery. Skusiła ich sposobność dużych płac i duża dawka autonomii (fmg.pl/pogodzinach/art/praca-w-fmg-to-nie-tylko-wysokie-prowizje-ale-tworzenie-spolecznosci-jak-rowniez-realizacja-marzen/). Jak by nie było agent jest sam sobie sterem, okrętem a także żeglarzem. On decyduje ile a także kiedy pracuje. Jednak od czasu ofiarowanego na poszukiwanie klientów i zawziętości – zależą przyszłe dochody. Życie jednak prędko weryfikuje pierwotny entuzjazm. Większość wypala się bardzo szybko, zostaje mała grupka. Ci, którym udaje się przetrwać najtrudniejszy czas, z zasady zostają w zawodzie na długo oraz rzeczywiście dobrze zarabiają.
Jakie cechy musi posiadać dobry agent? Przede wszystkim powinien umieć nawiązywać kontakty z ludźmi. Nie wstydzić się. Potrzeba

szkolenie pracowników

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

sporo przebojowości a także odwagi. Znacząca jest również psychiczna odporność.

W tejże pracy słowo „nie” słyszy się niezmiernie często. Ktoś kto nie umie podnieść się po 40 telefonach, które kończyły się błyskawicznym „nie, dziękuję”, szybko się załamie, będzie się stresował i nie znajdzie w sobie motywacji ażeby wykręcić numer po raz setny. Agent powinien być dobrym psychologiem. Należy potrafić słuchać ludzi, próbować ich odgadnąć, indywidualnie podejść do każdego z nich. Brzmi jak slogan, jednakże taka jest prawda. Nie można klepać wyuczonych formułek. Klienta to nuży, on nie pragnie poznać pełnej oferty firmy. Chce by agent został jego doradcą. Odgadł jakie ma pragnienia, oczekiwania oraz zaproponował mu optymalną usługę (-> zobacz szczegóły). Oczywiście agent powinien świetnie znać produkty, które posiada do zaoferowania i potrafić dobrać ten najlepszy dla odbiorcy.
Jeśli dostrzegasz w sobie wyżej wyszczególnione cechy nie czekaj i wpisz w przeglądarkę: praca agent (michał chmieliński) ubezpieczeniowy.