Murowanie domów z cięgieł to pierworodny sposób wznoszenia domów, z którego entuzjastycznie korzysta się do dziś. Murowanie z cegieł posiada niesłychanie dużo plusów, jedną z nich jest chociażby świetna trwałość materiału. Cegła cechuje się cudownymi parametrami użytkowymi, jest odporna, trwała i solidna, co więcej cegły są również odporne na uszkodzenia i złe warunki atmosferyczne.

cegła

Autor: Fr James Bradley
Źródło: http://www.flickr.com

Nie szkodzi im wiatr, słońce, zimno czy deszcz. Naturalnie powinno się więc przyznać, że elewacja sporządzona z cięgieł nie posiada sobie równych. Budynki budowane z cegieł przez dużo lat będą prezentować się wybornie, bowiem cegła nie odbarwi się od promieni słonecznych, a więc przez długi okres zachowa swój innowacyjny, rześki kolor.

Murowanie ścian z cegieł ma jeszcze inną ważną zaletę. Cegły doskonale gromadzą ciepło, utrzymują je poprzez długi czas, bo jest to materiał, jaki charakteryzuje się odpowiednią akumulacyjnością ciepła. Pomieszczenia w domach (zobacz usługi firmy kędzierzyn-kożle firma wolplan) budowanych z cegieł są więc sporo cieplejsze, nawet kiedy na dworze króluje mróz. Jeżeli uwielbiamy ciepłe wnętrza oraz należymy do wyjątkowych zmarzluchów, to cegła naturalnie okaże się stosownym materiałem budowlanym. Nowa oferta: na ścianę.

Cegły zapewniają też fenomenalną estetykę budynku. W dzisiejszych czasach na rynku mamy dostęp do cegieł rozlicznego rodzaju, dzięki czemu posiadamy faktycznie szerokie sposobności aranżacyjne. Wykorzystując cegłę, możemy wykazać się wręcz nieograniczoną oryginalnością i niepowtarzalnością. Tu odnajdziesz porady: odpowiednie murowanie ścian.

cegła

Autor: maggus314
Źródło: http://www.flickr.com

Cegły wykorzystuje się nie wyłącznie do murowania domu, dzisiaj mamy dostęp również do cegieł, jakie doskonale sprawdzą się wewnątrz budynków, jako intrygująca aranżacja ściany. Takie cegły na ścianę sprawią, iż wnętrze nabierze pomysłowego charakteru, jeżeli więc interesują nas niebanalne aranżacje wnętrz, to cegły na ścianie z pewnością nam się spodobają. Wskazane jest zaznajomić się z propozycją sklepów, które posiadają cegły ofiarowane do aranżacji pomieszczeń i ścian.