Granit to skała o wielu praktycznych właściwościach. To kamień dosyć twardy i wytrzymały, odporny na obróbkę. Nie zadziwia więc, że ma on faktycznie duże zastosowanie. Granit stosuje się na przykład w budowie dróg, jako kostka brukowa, buduje się dzięki niemu mosty oraz różnorodne budowle o charakterze publicznym, ale również takie jak budowle sakralne.

To wszechstronne wykorzystanie granitu nie stałoby się możliwe, gdyby nie jego rewelacyjne właściwości oraz walory estetyczne. Na przykład nawierzchnia wykonana z granitu jest praktycznie nie do zniszczenia. Co prawda, mogą po jakimś czasie pojawić się na niej drobne rysy, lecz są faktycznie łatwe do zniwelowania. Zwłaszcza jak korzystamy z granitu strzegomskiego, to można być pewnym estetyki oraz trwałości.
bieg w parku

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Np. jak kostka Strzegom nie ma sobie równych, ponieważ tego rodzaju produkty są używane od lat i bardzo polecane każdej osobie (kostka). Identycznie jak krawężniki granitowe ze Strzegomia granitowe Strzegom to prawdziwa oznaka jakości . Skałę tego rodzaju wydobywa się, następnie tłucze i rzeźbi a także szlifuje. Nie używa się określonych szkodliwych technologii czy substratów. Różnorodne odpady stosowane są w późniejszym czasie jako kruszywo (krawężniki granitowe).

Granit jest niezwykle wytrzymały na działania zewnętrznych czynników takiego typu jak wysoka lub niska temperatura. Jest to materiał niepalny, twardy i trwały, odporny na ścieranie i wytrzymały na nacisk dużej masy. Nie zadziwia więc, iż od pokoleń jest używany do różnorodnych zadań. Warto jednakże wybierać znak jakości, a nimi są na pewno produkty ze Strzegomia. Wspomniane wcześniej produkty to tylko parę z nich, tak samo jak parapety granitowe Strzegom nie ma sobie równych ( granitowe).