Radio, prasa i telewizja każdego dnia bombardują nas informacjami o dramatach, włamaniach, napadach, rabunkach. Nie jest więc żadnym zaskoczeniem fakt, że coraz więcej ludzi szuka sposobu na to, by ochronić się przed ewentualnymi zagrożeniami i inwestuje w innowacyjne systemy zabezpieczeń.
Wyróżniamy dwa zasadnicze typy monitoringu, a mianowicie: rejestrator kamer IP a także analogowy.

element

Autor: Stefan Speelberg
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie na popularności zyskuje pierwszy z powyższych modeli (zobacz więcej). Czemu? Przyczyn nie brakuje. Cyfrowy obraz – w przeciwieństwie do analogowego – nie traci na jakości podczas transmitowania albo przechowywania. Ponadto, kamery sieciowe cechuje bardzo duża łatwość użytkowania. Zarządzanie nagraniami zazwyczaj odbywa się za pomocą przeglądarki stron internetowych z każdego miejsca. Przeszukiwanie nagrań również nie przysparza żadnych trudności. Dobrze byłoby, spostrzec, że niesłychanie ważną rolę we współczesnych systemach bezpieczeństwa odgrywa bez wątpienia wideodomofon, czyli najprościej mówiąc klasyczny domofon z funkcją video.

Przywołany „wynalazek” przekazuje nie tylko fonię, ale i wizję dzięki czemu możemy znacznie zwiększyć nasze bezpieczeństwo oraz zmniejszyć ryzyko wpuszczenia do domu intruza. Niezbyt wygórowana cena to kolejny atut przedstawionych rozwiązań.