aktywny dzięki związkom żelaza, wypalamy je z glinki. To może jednocześnie powodować, iż dachówki nawet z tej samej linii produkcyjnej mogą różnić się odcieniem, trudno bowiem spotkać glinę, która występuje w jednolitych złożach. Tego typu różnice kolorystyczne są dobrze minimalizowane przez właśnie angobowanie lub glazurowanie.
Dlatego właśnie, ażeby uzyskać pożądany kolor, dopiero po wyschnięciu angoby dachówkę można wypalić. Zapewnia to ujednolicenie jej barwy, a także zamknięcie porowatej struktury naturalnej ceramiki. Mieszankę nakłada się tylko na wierzch, stąd we wnętrzu dachówki pozostaje ceglasty, naturalny kolor gliny. Nie wpływa to na trwałość materiału. Angobowanie sprawia, że dachówki są bardziej wygładzone i znacznie bardziej odporne na zabrudzenia niż naturalne, a także te dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Przykładowo, dachówki z dodatkiem angoby szlachetnej (która zawiera kwarc) przypominają glazury, gdyż są w większym stopniu błyszczące (tutaj więcej szczegółów: dachówki o powłoce angobowanej).
Jeżeli ten temat jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij ten link – to oryginalna witryna (https://alarmtechkontenery.pl/pl/kontenery_z_otwieranym_dnem-172.html), która również zawiera absorbujące dane.
Tak już jest właściwie z wieloma pozostałymi produktami, więc w taj kwestii nie powinno być zaskoczenia. A budowanie domu to tym bardziej zdecydowany powód dlaczego powinniśmy inwestować w najlepsze materiały.