Jeżeli zostałeś biznesmenem, który zamierza oferować swym interesantom jedynie najnowocześniejsze rozwiązania, to idealnym pomysłem mogłoby być zaczęcie współpracy wprost z naukowcami.

Flaga Unii Europejskiej
W tym miejscu warto wspomnieć, że są już rozwiązania stworzone dla takich firm.
Miejsce, w którym napotyka się biznes i nauka to m.in. park technologiczno badawczy.

Jeżeli poszukujesz najlepszej obecnie oferty w sieci, spójrz na witrynę (http://www.raj-international.net/systemy-kontroli-dostepu/) a bez wątpienia tu ją od razu zauważysz i z przyjemnością z niej skorzystasz.

Jest to miejsce, które z wyglądu może przynosić na myśl małe przytulne miasteczko, ponieważ można by w tamtym miejscu wyszukać kilka budowli oraz spokojne zieleńce, w jakich można by spokojnie pomyśleć oraz porozmawiać z przykładowo przedstawicielem nauki w sprawie bieżącego projektu. Inna nazwa takiego miejsca to technopark. Jest tam również odpowiednia infrastruktura, dzięki jakiej można przykładowo przedstawiać nowe rozwiązania liczniejszej grupie odbiorców.

W Polsce funkcjonuje wiele takich parków, między innymi w Krakowie, Legnicy, Łodzi czy też we Wrocławiu. Są również połączenia funkcyjne i biznesowe pomiędzy parkami naukowymi oraz technologicznymi. Doskonałym przykładem tego typu parku mogłyby być: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Technopark Gliwice czy chociażby najbardziej wiekowy polski park – Poznański Park Naukowo-Technologiczny.
Usługi oferowane przez tego typu parki to pełen zakres wsparcia „miękkiego”, tego typu jak szkolenia i fundamentalne poradnictwo, jak i profesjonalne porady odnoszące się do pieniędzy, prawa, reklamy oraz kwestii kierowania działalności gospodarczej.

Propozycja parków zawiera także wsparcie infrastrukturalne, dostęp do urządzeń serwisowych, pomoc finansową i pośrednictwo kredytowe. Dla małych oraz średnich przedsiębiorstw ważnym atutem parków technicznych jest ich współpraca z instytucjami naukowymi i możliwość transferu technologii do świta interesów.