Inteligentny dom jest zaawansowanym technicznie rozwiązaniem opartym na sieci receptorów a także jednym, kierowniczym systemie zarządzania wkomponowanymi instalacjami.

wanna

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Stosowana w jego ramach magistrala EIB/KNX pozwala na bezproblemowy przepływ danych pomiędzy częściami składowymi instalacji i daje duże spektrum możliwości działania.
Na skutek wykorzystania danych z receptorów i detektorów inteligentny dom sam dostosowuje się nie wyłącznie do obecności domowników, lecz także do czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych takich jak chociażby temperatura, nasłonecznienie albo wilgoć powietrza. Dzięki temu inteligentny budynek w dużym stopniu poprawia komfort życia codziennego jego użytkowników.

Zaciekawił Cię ten opis? Przejdź więc do następnego zagadnienia i czytaj palisady ogrodowe tak długo, jak zechcesz o ciekawiących Cię sprawach.

Kierowniczy system nadzorowania pozwala wygodnie kierować niemal każdym urządzeniem w inteligentnym budynku, a za sprawą użycia wizualizacji a także podłączenia instalacji do sieci internetowej użytkownik może nadzorować jego funkcjonowanie nieomal z każdego punktu na globie. Integracja całości instalacji z układem alarmowym, i sterowanie oświetleniem zewnętrznym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa budynku. Inteligentny budynek sprawdź więcej przeprowadza symulację obecności domowników na podstawie przedtem zarejestrowanych zdarzeń, co pomaga zrazić ewentualnych włamywaczy. Możliwości, jakie dają inteligentne instalacje są niesłychanie rozbudowane i bez ustanku się powiększają.

Integracja pogodowej stacji w ramach instalacji inteligentnego budynku to nie jedynie bieżące jak też dokładne pomiary warunków pogodowych. Dzięki możliwościom wizualizacji użytkownik uzyskuje prognozy na najbliższe dni z szanowanego na całym świecie serwisu pogodowego Weather Online.