Niezwykle często, kiedy kupujemy drzwi wewnętrzne, możemy napotkać się z dylematem czy kupić drzwi płaskie czy modułowe.
Drzwi modułowe są w większym stopniu stabilne, odporne i mocniejsze.

drzwi modułowe

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast drzwi płaskie będą lżejsze oraz bardziej subtelne. Musimy pamiętać o tym, że drzwi modułowe są to w inny sposób mówiąc drzwi ramowe albo 5-cio elementowe. Są to takie drzwi, jakich konstrukcja składa się z dwóch ramiaków wertykalnych, poprzeczki górnej oraz dolnej oraz z wypełnienia. To wypełnienie to może być płycina o grubości 10-22mm lub szyby, które mają grubość 4 milimetry. Drzwi modułowe nawiązują do tradycyjnych, ciężkich skrzydeł, które od dawna są stosowane w naszych mieszkaniach. Drzwi modułowe wygrywają z wejściami płaskimi odnośnie liczby wzorów. Prawie bez ograniczeń możemy w drzwiach modułowych stosować detale ozdobne. Jeśli zależy nam na wyszukanym charakterze wewnętrznych drzwi, to musimy zdecydować się na drzwi modułowe.
sposób

Autor: Selena SA
Drzwi płaskie mają w większym stopniu nowoczesny wygląd i nadają przestrzeni lekkości. Znakomicie będą sprawdzać się w każdym pomieszczeniu i różnorodnych zastosowaniach.

Zainteresował Cię nasztekst? Przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie dodatkowe info, dlatego kliknij szczegółowy tekst (https://artogrodowe.pl/31-stojaki-na-rowery) w tym temacie!

Możliwości dekoracyjne tego typu drzwi są stanowczo mniejsze. Jeśli nie chcemy, żeby wewnętrzne drzwi nadszarpnęły mocno nasze fundusze, wtedy powinniśmy wybrać drzwi płaskie, które są w większym stopniu ekonomiczne. To drzwi, które wybierane są często przez osoby, które chcą urządzić swoje pierwsze mieszkanie. Jest to świetne wyjście także dla osób, które lubią często zmieniać wystrój pokoju. Drzwi płaskie będą idealne dla osób, które chcą coś prędko odmienić w kompozycji. Drzwi modułowe są droższe od drzwi płaskich, lecz należą do średniej cenowej półki.

Oznacza to, że możemy przeznaczyć na takie drzwi mniej, niż na skrzydła fornirowane albo skrzydła szklane. Oba te rodzaje drzwi wyróżniają się najlepszą trwałością i bezpieczeństwem eksploatacji.