Gdy wybieramy drzwi montowane wewnątrz, możemy spotkać się z dylematem, który stawia nas przed zagadnieniem: czy wybrać drzwi płaskie, czy też modułowe.
Drzwi modułowe są w większym stopniu wytrzymałe i mocniejsze, niż drzwi płaskie.

Trzeba pamiętać o tym, że drzwi modułowe w inny sposób nazywane są ramowymi albo pięcioelementowymi, czyli takimi, jakich konstrukcję stanowią 2 ramy pionowe, poprzeczka górna, dolna oraz wypełnienie. Co nie mniej istotne, drzwi modułowe dają większe możliwości designerskie, ponieważ możemy dowolnie wpasować wszystkie części ozdobne, które są instalowane równocześnie ze składnikami konstrukcji. Poprawia to ich stabilność. Drzwi modułowe można by zakupić z regulowanymi ościeżnicami i we wszystkich wariantach okuć. Tego typu drzwi mogłyby mieć owalne krawędzie, które sprawiają, że tego typu drzwi są solidne i bezpieczne dla wszelkich domowników.
przemysł

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Drzwi modułowe do nabycia są także w opcji bezprzylgowej. Mogłyby także być sprzedawane jako wersje przesuwne. Mocna konstrukcja ramy modułowych drzwi zapewnia znaczną wytrzymałość i stabilność skrzydła. Dają one również większe możliwości aranżacji. Doskonale mogą sprawdzać się u osób, które doceniają w aranżacji wysublimowany charakter i formę. Wypełnienie skrzydła tego typu drzwi to płycina lub szyby, które posiadają grubość 4 mm. Ceny drzwi (czytaj więcej szklane drzwi) modułowych wahają się na przeciętnym poziomie. Są one droższe w kupnie, niż płaskie drzwi, lecz są mniej kosztowne, niż modele fornirowane.

Drzwi modułowe oferują nam niezwykle dużo możliwości w zakresie wzornictwa. W modelach takich drzwi wprowadzić moglibyśmy innowacyjne części. W drzwiach płaskich jest to bardziej skomplikowane, a w wielu wypadkach nawet niewykonalne.