Internet to źródło wiedzy oraz rozrywki, ale również szereg praktycznych narzędzi. Które z nich są warte uwagi? Oto dwie propozycje. Media społecznościowe znane za granicą już od wielu lat, stopniowo znajdują uznanie rodaków. Najczęściej używane to Facebook, Instagram czy Twitter, lecz obecnie coraz większą popularność zdobywa Pinterest po polsku. Pinterest to graficzne narzędzie, które można użyć do znalezienia pomysłów na wszelkie swoje projekty i zainteresowania, a w skrócie rzecz ujmując jest to po prostu źródło inspiracji.

zdjęcie na Pinterest

Autor: PRECIOSA ORNELA
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysły zamieszczane przez użytkowników Pinterest’a w postaci graficznej mogą wesprzeć nas w urządzaniu pokoju dziecięcego, wybraniu idealnej kreacji na każdą okazję, wyszukaniu podpowiedzi jaki slogan reklamowy ułożyć dla naszej firmy czy w znalezieniu innych inspiracji, pomocnych zarówno w codziennym życiu jak i w pracy – pinterest po polsku. Pinterest po polsku to nowe możliwości też dla osób, które miały problem z poruszaniem się w tym narzędziu z przyczyny nieznajomości języka angielskiego. Aby ustawić język wystarczy rozwinąć menu, kliknąć „Settings”, i kolejno “ Language”, wybieramy język „Polski” i gotowe.

Internet to także szereg narzędzi, dzięki którym możemy ulepszyć nasz sprzęt komputerowy. Test wydajności komputera jaki znajdziemy w sieci za darmo, pomoże ustalić, gdzie jest tak zwane wąskie gardło systemu, i który podzespół należy wymienić, by uzyskać możliwie największą wydajność. Test (testy kompetencyjne) wydajności komputera opiera się na skomplikowanych obliczeniach i analizie wyników. Mierzona jest wydajność komputera w importowania muzyki i fotografii, transkodowaniu video, wpisywaniu tekstu a także w innych czynnościach, dzięki czemu badaniu poddawane są niemalże wszystkie podzespoły sprzętowe komputera. Wyniki wyszczególnione zostają na liście. Najniższa z ocena podkreśla, który składnik sprzętowy jest najsłabszym ogniwem. Tym sposobem możemy zastanowić się czy warto go wymienić, aby podnieść ogólną wydajność komputera – AlterWeb.pl.

przeglądarka

Autor: Ginny
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, by przed wykonaniem testu zamknąć wszystkie aplikacje, a w przeglądarce pozostawić wyłącznie stronę z testem procesora. Tylko wtedy uzyskamy wiarygodne obliczenia. W innym przypadku ocena może zawierać błąd pomiaru, który wynika z obciążenia komputera w czasie testu przez uruchomione programy bądź zadania w toku – jak powinien brzmieć slogan reklamowy.