Kupno nowego domu przeważnie oznacza sporo emocji i stresu. Nie dziwne, przecież to istotna, o ile nie najwazniejsza, inwestycja w życiu, która ma pozwolić na ustatkowanie się. Jakie emocje towarzyszą kupowaniu mieszkania, którego budowę zlecił pośrednik mieszkaniowy? Na co nowi lokatorzy miast nad morzem zwracają uwagę przy odbieraniu domu od dewelopera?

deweloper

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż transakcja i odebranie gotowego domu jest dla kupujących kwestią trudną, równie duże oczekiwania i presja ciążą na naczelnym nadzorcy tego projektu. Deweloper to człowiek instytucja – zwierzchnik parunastu wykonawców, od projektanta przez wykonawcę aranżacji do negocjatora cen lokum i prawnika, sprawdzającego status prawny inwestycji i dokumentację budowanego domu. Ta profesja polega na udanym kończeniu budowy domów i osiedli oraz sprzedawaniu tegoż mienia nowym lokatorom. Wysoką rolę w pertraktacjach z deweloperami odgrywa marketing.

Zamieszczone w tym miejscu wiadomości są według Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź tutaj (https://www.zielonalapka.com/jak-dziala-spray-odstraszajacy-na-zwierzeta), na której przeczytasz podobne zagadnienia.

Rozmawiając już na poważnie o mieszkaniu z pośrednikiem sprzedaży nieruchomości możemy oczekiwać ciągłego wyliczania zalet lokalizacji, materiałów, z których wykończono budowę, możliwości remontu itp.

Zakładając, że nabywcy mają pewne środki na zakup mieszkania pozostaje wybór lokalizacji.

deweloper

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywistym miejscem szukania dewelopera jest internet, klikając interesujące nas regiony wyszukamy specjalistów oraz miejsca, gdzie już prowadzone są prace budowlane. Warto także wybrać się na targi nieruchomości, gdzie zapewne dowiemy się wiele pożytecznego od firm inwestujących w nowe osiedla. Przyspieszanie i poszukiwanie na czas nie są więc preferowane, warto posiadać pewność, iż deweloper Gdańsk, którego poszukujemy, będzie osobą fachową, rzetelną i z zespołem sprawdzonych wykonawców.

Wydaje się, że większa wiedza własna lokatorów sprawia, że ryzyko nietrafionej inwestycji (np. w system ogrzewania, czy gabaryty tarasu) jest mniejsze. Nie jest to pewnik – sprawdzony i chcący pomóc deweloper może polecić nam alternatywne rozwiązania przy wykańczaniu lub prawne, niekoniecznie wiążące się z dopłatami na swoją korzyść. To właśnie podobnych technik, spotykanych niejednokrotnie przy podpisywaniu umów przedwstępnych, dzierżawcy boją się najbardziej.