Zakończenie budowy ścian wiąże się z rozpoczęciem następnego zadania jakim jest wykonanie pokrycia budynku. Wiąże się to wiązało między innymi z wyborem porządnego materiału do wykonania pokrycia. Obok blachy coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się dachówki.

Posiadający duże doświadczenie dekarz nie będzie miał problemów z tym, jak ułożyć dachówkę oraz jaki typ płytek dachówkowych wybrać. Interesującą propozycją, która pojawiła się w działających na polskim rynku sklepach, jest całkowicie nowa ceramiczna dachówka Orea. Stanowi ona odpowiedź na coraz powszechniejszy trend, a jednocześnie wymóg jaki stawiają projektanci nowoczesnej architektury i świetnie wpasowuje się w nowatorski styl i to zarówno pod względem dostępnej kolorystyki, jak i formatu. Jakimi cechami wyróżnia się dachówka Orea?

dach

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Przede wszystkim ten rodzaj dachówek ma całkowicie płaską powierzchnię, a także naprawdę niemały format w porównaniu do innych znajdujących się w sprzedaży dachówek (przeczytaj ułożyć dachówkę). Za sprawą tego możliwe jest nadanie całej połaci dachu prostego, a nawet całkowicie minimalistycznego wyrazu, co jest najbardziej pożądane w przypadku nowatorskiego wzornictwa cechującego się prostotą. Jeśli chcemy wiedzieć, jak ułożyć dachówkę (nie ma w tym wypadku znaczenia czy będzie to dachówka Orea, czy dachówka starego typu), warto poradzić się fachowca – przejdź do karty produktu.

Tak jak w każdej dziedzinie także podczas pokrywania dachu istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać. Przede wszystkim w przypadku wykorzystywania dachówek zarówno wyprodukowanych z ceramiki, jak i cementowych konieczne jest ułożenie membrany dachowej, a również właściwe przygotowanie rusztu. Składa się on z łat oraz kontrałat. To na nich w następnych etapach montażu będą mocowane elementy składające się na właściwe pokrycie.

Z kolei osoby, które zastanawiają się jak ułożyć dachówkę włóknowo-cementową, muszą być świadome, że może być ona mocowana także na deskowaniu, które pokryto papą. Podstawowym elementem, który umożliwi stworzenie porządnego dachu jest oczywiście solidne przygotowanie głównie więźby dachowej oraz krokwi.

Poszukujesz kolejnego wpisu na opisywany tu problem? Jeśli tak, to ten wyczerpujący tekst (https://febestore.pl/251/do-gruntu-wkrecane-wbijane) bez cienia wątpliwości również uznasz za satysfakcjonujący.

Te dwa elementy powinny stanowić idealnie równą płaszczyznę. Dzięki temu unikniemy powstawania widocznych nierówności na poszyciu wykonanym z dachówek.