W naszych czasach coraz więcej budujących nowe budowle osób decyduje się na stworzenie biologicznej domowej przepompowni ścieków. Rozwiązanie to jest coraz częściej wybierane również przez osoby, które już posiadają wybudowany budynek i chcą zminimalizować koszty jego eksploatacji.

oczyszczalnia przydomowa

Źródło: klargester.pl

Dlaczego opłaca się je użyć? Jakimi plusami charakteryzuje się przydomowa, biologiczna oczyszczalnia nieczystości?

Najważniejszą korzyścią, jaką posiada biologiczna oczyszczalnia ścieków – , jest jej ekonomiczny charakter. Koszt zamontowania przepompowni jest wysoki – to nie ulega dyskusji. Jednak koszty jej funkcjonowania powinny zwrócić nam się w całkiem krótkim czasie. Po zainstalowaniu oczyszczalni musimy tylko płacić za prąd elektryczny, niezbędny do pracy pompy konstrukcji. Do tych kosztów należy również dodać koszt wywiezienia zgromadzonego osadu – należy wywozić go około co trzy lata. Co zatem możemy zyskać? Nie będziemy musieli opłacać rachunków za odprowadzanie nieczystości do miejskiej przepompowni ścieków. A jak wiadomo koszty te w naszych czasach są znaczne.

Niektórzy potencji tej opcji, jaką jest biologiczna oczyszczalnia ścieków, mówią o tym, że jest ona szkodliwa dla natury. Jednakże jest to stwierdzenie fałszywe. Pompy i filtry, w które wyposażona jest tego typu oczyszczalnia ścieków, filtrują ścieki do tego stopnia, że mogą one zostać bez obaw doprowadzone do naturalnych zbiorników lub do gruntu. Nie trzeba się przy tym bać, że miejsca te zostaną skażone.

przykład oczyszcalni ścieków

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o same nieczystości, są one przechowywane w przeznaczonym do tego zbiorniku, który odznacza się wyjątkową szczelnością – w przeciwieństwie do zwykłych szamb, które często przeciekały. Nie trzeba się także bać o to, że tego typu oczyszczalnia ścieków ważny link sprawi, że na naszym podwórzu będą się ulatniać nieprzyjemne zapachy.

Jeśli ciekawi Cię przedstawiany artykuł oraz chcesz zgłębić więcej na ten temat, to na pewno news (http://www.izoplanpur.pl/) będzie tutaj bardzo przydatny.

Zbiornik ma specjalne zabezpieczenia, które zatrzymują je w środku i zapobiegają przenikaniu ich do otoczenia. Oczyszczalnia nie zepsuje więc klimatu naszego ogrodu.

Naturalnie domowa oczyszczalnia ścieków nie może być zbudowana w dowolnym miejscu – powinno ono wypełniać szereg warunków. Chodzi tutaj w głównej mierze o rodzaj podłoża, odległość od naszego budynku oraz od budynków dookoła, jak również od skraju działki.

To właśnie te zaostrzenia sprawiają, że jest ona skuteczna oraz tak bezpieczna dla środowiska. Jeśli jednak nasza działka spełnia niezbędne wymagania, dobrze jest skorzystać z tej możliwości. Sprawi to, że zaoszczędzimy w ciągu roku sporo pieniędzy, a także będziemy przyjaźni dla środowiska. Bycie eko jest przecież w modzie!