Każdy marzy o swoim mieszkaniu, lecz nie każdy jest w stanie zrealizować swoje pragnienia. Przeszkodą może być wiele rzeczy, a jedną z głównych jest niemożność otrzymania kredytu.

widok z mieszkania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ty też szukasz mieszkania – nowe mieszkania wrocław we Wrocławiu, powinieneś rozeznać się, co mieć na szczególnej uwadze, by cieszyć się nowym gniazdkiem i przenieść się do od dawna wymarzonego przez nas miejsca. Nade wszystko należy zabezpieczyć się przed wspomnianymi na początku problemami związanymi z wzięciem kredytu. Choć naszym zdaniem mamy zdolność kredytową, jaka pozwoli nam na staranie się o pożądaną sumę, to bank może mieć całkowicie inne mniemanie. Spostrzegł, że na przykład ponosisz za duże comiesięczne wydatki albo prowadzisz własną firmę i nigdy nie możesz być pewien czy nie utracisz zainteresowania klientów. Aby nie wynikły żadne poważniejsze trudności z takiej sytuacji, musisz zawrzeć w umowie z deweloperem podpunkt o możliwości wycofania się umowy. Problemów z tym nie będzie robić firma. Drugą sprawą jest regulowanie rat. Niektórzy deweloperzy żądają odgórnie określonej sumy, lecz możliwe są również raty uzależnione od postępu budowy.

Czasem bowiem kupujemy mieszkanie, jakie dopiero znajduje się na projekcie, a żadne prace nie zostały dotąd rozpoczęte. W takim wypadku drugie rozwiązanie będzie dla nas najbardziej opłacalne, ponieważ będziemy regulować następne raty tylko pod warunkiem, że deweloper terminowo wywiąże się z zaplanowanych etapów. W umowie powinny być również zamieszczone informacje dotyczące opóźnień i ze strony dewelopera, i ze strony zainteresowanego. Takie niedotrzymywanie terminów to przede wszystkim kary finansowe, jeśli jednak zwłoka nie jest winą żadnej ze stron, nie powinny być nałożone. To również trzeba uwzględnić w umowie, by nie okazało się, iż niemożność sprawniejszego zdobycia dokumentów nałożone zostały na kogoś wysokie kary.

Powyżej przedstawione elementy to nie jedyne, ale na pewno najistotniejsze elementy, posiadające zasadnicze znaczenie podczas zakupu mieszkania, które zaproponuje nam deweloper Wrocław. Weź je pod uwagę, a nie będziesz żałować podjętych decyzji i szybko zaaklimatyzujesz się w swoim nowym mieszkaniu, które powoli będziesz mógł aranżować według swoich gustów.