Właściciele, którzy są w trakcie wykańczania domu lub mieszkania często mają wątpliwości, które poręcze kupić. Jest to istotny wybór, ponieważ poręcze wybiera się na bardzo długie lata. Nie możemy więc kupić czegoś marnego, co straci na jakości już po kilku latach. Znawcy tematu natomiast polecają sprawdzony wybór: balustrady nierdzewne. Czemu warto właśnie w nie zainwestować?

Balustrada nierdzewna

Autor: Alf Melin
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród wielu dostępnych materiałów, to właśnie stal nierdzewna charakteryzuje się dobrymi indeksami wytrzymałościowymi, jest również bardzo wytrzymała na przeróżne niekorzystne czynniki zewnętrzne. O ile w przypadku pochwytów nierdzewnych, które są zamontowywane w pomieszczeniach, nie ma to aż tak dużego znaczenia, to jeśli mowa o poręczy na zewnątrz wytrzymałość na korozję jest szalenie istotna. Balustrady (zobacz również balustrady nierdzewne) ze stali nierdzewnej idealnie znoszą ciężkie warunki pogodowe, czyli śnieg, opady deszczu czy mocne słońce. Jak wszystkim wiadomo,w polskim klimacie wszystko może się zdarzyć, pogoda jest zmienna, ale to nic strasznego dla tych nierdzewnych balustrad.

Mają one jeszcze jedną dobra cechę, a mianowicie dobrze się prezentują, łatwo je utrzymać w czystości, do tego dobrze wykonane, będą służyć na lata (sprawdź tu). Jak wybierzemy takie poręcze od razu pojawia się wiele wątpliwości, które mają spore znaczenie w późniejszym etapie użytkowania. Dajmy na to nie wszyscy chcą wierzyć, iż są to balustrady nierdzewne, rzeczywiście odporne na rdzę. Rzeczywiście tak to wygląda, gdyż poręcze te są zrobione z dobrej jakości surowca, z zabezpieczonymi przed korozją spawami. Świetnie znoszą złą pogodę.

Dużo osób też zadaje pytania, co w przypadku napraw, czy będę w stanie to zrobić samemu? Sporo zależy od rodzaju konkretnych poręczy. Tak naprawdę łatwiej jest usunąć drobne pęknięcia lub ewentualne uszkodzenia z poręczy szlifowanych. Jeżeli natomiast chodzi o rysy na powierzchniach bardziej jednolitych, to bardziej jest tu polecana pomoc fachowców. Natomiast prawda jest taka, że barierki wykonane ze stali nierdzewnej są tak wytrzymałe, iż raczej jest mała szansa na takie zniszczenia. Dzięki temu tego typu balustrady są bardzo często kupowane, gdyż gwarantują trwałość na długi czas.