Obecnie jednym z najlepszych sposobów wyjaławiania, który spełnia wymogi, jest autoklaw, czyli sterylizator parowy. Teraz nie tylko gabinety zabiegowe, ale też lekarskie oraz kosmetyczne powinny mieć tego typu urządzenie. Za sprawą 100% jałowości przyrządów medycznych, autoklaw zapewnia bezpieczeństwo pacjentów oraz pracowników. Sterylizator parowy jest wytworzony z najlepszych jakościowo materiałów, dzięki czemu będzie niezawodnie funkcjonował przez długi okres.

Sterylizator

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
Sterylizator parowy – Euroklav został skonstruowany dla lekarzy specjalistów oraz praktyk medycznych, dokonujących operacji, dla szpitali oraz ambulatoryjnych gabinetów zabiegowych. Przeznaczony jest do odkażania instrumentów gładkich, porowatych, materiałów sztucznych, gum, szkła. Drzwiczki komory otwierane i zamykane są za sprawą poręcznego uchwytu. Umożliwia on bezpieczne i proste otwieranie i zamykanie drzwiczek. Mechanizm pracuje bardzo delikatnie i lekko, dzięki czemu obsługa nie sprawia najmniejszego problemu (więcej).

Euroklav (klik!) ma program szybki do sterylizacji narzędzi do bezpośredniego użycia. Po zadziałaniu systemu podgrzewania wstępnego, możliwa jest dezynfekcja nieopakowanych instrumentów w przeciągu 15 minut. Euroklav posiada cztery programy odkażające i 2 programy testowe .

Przejdź do serwisu twórcy (https://www.boxmetmedical.pl/covid-19,g417.html), jeżeli zainteresowały Cię wiadomości opracowane w naszym artykule. Tam wyszukasz o wiele więcej szczegółów.

Obok już wspominanego szybkiego programu, urządzenie dysponuje dwoma programami do sterylizacji opakowanych oraz nieopakowanych narzędzi oraz programem ochronnym dla delikatnej sterylizacji instrumentów w szczególności wrażliwych na temperaturę wyższą niż 120°C. Za sprawą programu testowego, można zawsze w praktyce medycznej sprawdzić i udokumentować funkcjonalność sterylizatora. Euroklav ma do dyspozycji system jednokrotnego zużycia wody, co zapewnia, że użyta woda nie jest ponownie używana, ale automatycznie opróżniania.

Instrumenty medyczne używane w stomatologii, ginekologii tudzież laryngologii są zazwyczaj mało skomplikowane, gładkie, o długości nieprzekraczającej 70 cm, natomiast średnice wew. kanałów nie są mniejsze niż 2 mm. Dla tego typu narzędzi medycznych najdogodniejszym rozwiązaniem jest autoklaw klasy S. Spełnia on wymogi normy europejskiej EN 13060-4, która posiada wysokie wymogi, nie tylko odnośnie ewakuacji powietrza przed cyklem sterylizacji, ale także pod względem osuszania wsadu po dezynfekcji.