W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają przeróżnego typu materiałów, dzięki czemu mogą tworzyć tak konstrukcje nowatorskie, jak też tradycyjne. Ostatnio coraz częściej u przedsiębiorców jak też prywatnych osób pojawia się pytanie: czy hala magazynowa czy garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

w trakcie budowy

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy kto potrzebuje postawić halę magazynową powinien się zastanowić który rodzaj surowca zastosować, ażeby spełniała ona wszystkie oczekiwania przyszłego eksploatatora. Gros osób pragnie, aby powierzchnie magazynowe powstawały szybko, niedrogo jak też solidnie. Jeszcze do niedawna takie obiekty zazwyczaj powstawały w technologii murowanej, głównie ze względu na sądy, że budynki murowane są solidniejsze a także bardziej odporne na warunki pogodowe. Jednak w porównaniu z nowoczesnymi technologiami mają one więcej minusów niż zalet. Są drogie, czas zrealizowania jest dość długi, a również trudno jest je wznosić w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, np. zimą. Dlatego też w obecnej chwili obiekty magazynowe powstają przeważnie ze stali. Przebieg postawienia takiej konstrukcji jest o wiele szybszy i w wyższym stopniu oszczędny.

Intrygują Cię zamieszczone tutaj informacje? To rewelacyjnie – sprawia nam to radość! Przejdź zatem do kolejnej strony i doczytaj (http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/kartoniarki/) aktualne wpisy.

Szkielety stalowe cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w kręgach przemysłowych, lecz również pośród osób prywatnych. Garaże pobudowane ze stali cieszą się rosnącym popytem przede wszystkim ze względu na ogromną ergonomiczność. Owe względnie lekkie konstrukcje stanowią doskonałe zabezpieczenie dla każdego czterokołowca. Mogą także służyć jako warsztat narzędziowy. Są one tańsze w budowie od garażu murowanego o tej samej powierzchni.

garaż

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej budowa garażu blaszanego nie nastręcza tak wielu zezwoleń i zgłoszeń, a niektóre konstrukcje Viacon możesz stawiać bez zezwolenia na budowę. Garaży murowanych nie można przenosić, co w czasie przenosin do innego domu może się okazać uciążliwe. Każdy kto zdecyduje się na postawienie garażu ze stali, może zakupić gotowy obiekt bądź zrealizować całą konstrukcję od podstaw samemu. Konstrukcje stalowe są coraz to częściej wykorzystywane w budownictwie. Jednorodność struktury stali a także wysoki współczynnik sprężystości wpływa na duże bezpieczeństwo nie wyłącznie samej konstrukcji, lecz też jej użytkowania.