Jeżeli planujemy kupić, sprzedać bądź wynająć mieszkanie bądź inną nieruchomość możemy tego dokonać, korzystając z fachowej pomocy biura nieruchomości. Zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z takiej formy pomocy powinniśmy jednak zdać sobie sprawę z tego, jakie czynności są niezbędne zanim pośrednik reprezentując naszą osobę zajmie się sprzedażą, kupnem lub wynajęciem nieruchomości.

mieszkanie deweloperskie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Działalność biura nieruchomości podlega określonym przepisom prawa. To prawo nakłada na biura nieruchomości konieczność zawierania z każdym klientem umowy pośrednictwa. Dopiero, gdy taka umowa zostanie zawarta, agent nieruchomości pracujący dla danego biura nieruchomości ma prawo reprezentować naszą osobę. Wszystkie działania które mają na celu sprzedaż, kupno bądź wynajęcie mieszkania przy wsparciu pracownika biura nieruchomości muszą być poprzedzone spisaniem umowy. Popularnością cieszy się rynek pierwotny Kraków, gdzie w stoli Małopolski istnieje bardzo duża baza mieszkań „z drugiej ręki”.
Biuro nieruchomości może klientowi zaoferować zawarcie umowy otwartej lub zamkniętej. Umowa pierwsza pozwala wybranej przez nas agencji szukać interesującej klienta nieruchomości także za pośrednictwem innych, funkcjonujących na rynku agencji nieruchomości.

Jeśli sądzisz, że wiadomości umieszczone w niniejszym wpisie są warte Twojej uwagi, kliknij tutaj – ten użyteczny serwis (https://plandeko.pl/) też Cię zaciekawi.

Drugi rodzaj umowy nie zezwala na taką ewentualność. Od jakiegoś czasu osoby, które mają w planach kupno nieruchomości spotykają się z pojęciem „mieszkania deweloperskie”. Dla wielu osób pojęcie to jest nie do końca zrozumiałe. Spróbujmy je trochę przybliżyć. Na ogół mieszkania deweloperskie to mieszkania, które bardzo często są jeszcze w budowie. W stolicy popularnością cieszy rynek pierwotny Warszawa.

biuro nieruchomości

Autor: NEC Corporation of America
Źródło: http://www.flickr.com
Naprawdę duża liczba deweloperów działających na terenie naszego kraju ma w swojej ofercie mieszkania w tak zwanym stanie deweloperskim. Są to na ogół mieszkania, które ktoś, kto zdecyduje się je nabyć musi wykończyć. Jakiego rodzaju prace wykończeniowe czekają na właściciela po kupnie mieszkania w stanie deweloperskim w dużej mierze zależy od podpisanej przez klienta umowy z deweloperem.

Zanim więc możliwe będzie wprowadzenie się do takiego mieszkania trzeba wykonać w nim naprawdę dużo prac wykończeniowych. Jeżeli komuś zależy na tym, aby do nowego mieszkania wprowadzić się jak najszybciej trzeba postawić na mieszkanie wykończone pod klucz. Jest to jednak wersja dużo droższa. W końcowym rozrachunku takie rozwiązanie okazuje się być jednak naprawdę wyjątkowo opłacalne. Dobrze jest o tym nie zapominać.