Blachy trudnościeralne, jak wskazuje ich nazwa, są niepodatne na uszkodzenia mechaniczne, tym samym świetnie kwalifikują się do wytwarzania tych komponentów maszyn, które nastawione są na bardzo szybkie zużywanie się lub rozciągniętą w czasie, ciągłą pracę. W przemyśle ciężkim ogromna ilość maszyn ma części, które podczas normalnej eksploatacji ulegają zużyciu.
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby nie generować przedsiębiorstwomdużych kosztów związanych z częstą wymianą rozmaitych części, lepiej zainwestować w blachy trudnościeralne, przykładowo marki Hardox, których ofertę znajdziesz tej stronie. Marka ta dysponuje obecnie największą ofertą blach o zróżnicowanej odporności na ścieranie i różnej grubości, dzięki czemu możemy dopasować je do swoich wymagań. Blachy te są wielokrotnie testowane i przechodzą dość długą drogę zanim zostaną wypuszczone na rynek.
Zanim producent zapewnieni jej odpowiednią wytrzymałość, przemierza ona przez wiele etapów produkcji. Opisywany producent – produkcja pelletu oferuje blachy trudnościeralne o grubości od 0,7 milimetrów do 160 milimetrów, takie jak tutaj. Osiągnięte wymiary mają spore znaczenie, bowiem zapewniają nowatorskie możliwości tam, gdzie wcześniej grubość była problemem. Na przykład przy naginaniu blach, spawaniu lub ich nacinaniu. Teraz blachy te można obrabiać, ciąć i modelować bez użycia zaawansowanej techniki czy unikalnych przyrządów, ponieważ są dość plastyczne i spawalne. Grubość szła również w parze z ciężarem blachy, a to również ma niemałe znaczenie przy specjalistycznych maszynach.
Nie trzeba przygotowywać trudnych symulacji by spostrzec, że inwestycja w droższy, ale solidniejszy materiał, będzie skutkować dłuższą, bezawaryjną pracą maszyn, a co za tym idzie – rzadszymi przerwami w pracy. Wymuszony czas przestoju to czas stracony, więc znacząca efektywność po zastosowaniu tych blach i elementów z nich wykonanych pozwoli powiększyć wydajność oraz zysk. Rynek potrzebuje takich materiałów, aby przedsiębiorstwa z branży mogły dużo szybciej się rozwijać i inwestować w nowe maszyny, oprogramowanie sprzętów oraz specjalistyczne szkolenia.