Oświetlenie led to konieczność zastosowania odpowiedniego zasilania, ponieważ tradycyjne sposoby nie za każdym razem się tutaj sprawdzają. Przede wszystkim wykorzystywane są zasilacze napięciowe, dlatego szukając ich powinniśmy wiedzieć, na które elementy zwrócić szczególną uwagę, aby nasze wybory były trafne.

LED

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu jest naturalnie jakość zasilacza. W tym przypadku nie warto obcinać wydatków, gdyż niniejsze działanie natychmiast obróci się przeciwko nam. Niedrogie zasilacze ledowe mogą nawet prowadzić do popsucia się diod. Następnym ważnym elementem są zainstalowane zabezpieczenia, jakie chronią przed zwarciem, przeciążeniem oraz spięciem.

Najważniejsze są zabezpieczenia przepięciowe, jednak niestety nie za każdym razem mogą one zabezpieczyć oświetlenie. Nie można także zapomnieć o sprawności energetycznej, ponieważ to ona przesądza o występowaniu zakłóceń oraz o odpowiednim pobieraniu mocy. W związku z ostatnią kwestią należy wyliczyć moc, która będzie nam niezbędna do podłączenia wszystkich instalacji, mających działać z zasilaczem. Moc ma być co najmniej taka, jak obliczyliśmy bądź jeszcze lepiej – trochę większa. Dzięki temu ochronimy zasilacz przed maksymalnym obciążeniem, które może nie mieć na niego pozytywnego wpływu, zwłaszcza przy dłuższym, nieustannym działaniu.

Jeśli jednak wybierzemy – tak jak na początku wspomnieliśmy – dobrej jakości zasilacze, nie powinny wystąpić niniejszego typu kłopoty. Ostatnią kwestią jest wentylacja (projektowanie klimatyzacji Wrocław) zasilaczy, jaka pozwala na efektywne odprowadzanie ciepła od urządzenia. Im niższa temperatura, tym lepsza żywotność, ale ta zasada tyczy się do większości urządzeń, jakie mamy w domu lub w pracy. Tak np. stale grzejący się laptop będzie nam z pewnością o wiele krócej służyć, identycznie jest z zasilaczami.

oświetlenie LED

Autor: David Mellis
Źródło: http://www.flickr.com
Należy pamiętać, że wybór zasilaczy ledowych wiąże się z pracą całego oświetlenia oraz – co najistotniejsze – jego trwałości. Źle dobrane zasilacze mogą sprawiać, iż żarówki będą się szybciej spalać, a my będziemy zmuszeni do kolejnych wydatków, z czego bez wątpienia nie będziemy zadowoleni. Stąd też jeżeli nie czujemy się mocni w niniejszym zakresie, lepiej skorzystajmy ze wsparcia specjalistów, którzy podpowiedzą nam najlepsze rozwiązania i wyszukamy zasilacze ledowe, które będą się sprawdzać w naszych instalacjach.