W budownictwie używamy dużo różnych materiałów – także tych, które z tą gałęzią przemysłu nie są łączone. Dla przykładu taki korek: jego użycie możemy rozważyć jeszcze przed budową budynku, ponieważ jest surowcem naturalnym oraz znakomicie sprawdza się jako dodatkowa izolacja antywibracyjna czy też cieplna.
Źródło: http://www.flickr.com
Badania wykazały, że korek ekspandowany nie stracił niczego ze swych walorów użytkowych nawet po pięćdziesięciu latach. Dlatego też może być doskonałą alternatywą dla styropianu czy dla wełny mineralnej. Poza wymienionymi zaletami, tego typu surowiec to także interesujący pomysł na ozdobę ścian. W składach budowlanych do nabycia jest korek ścienny, który posiada duże zalety wizualne oraz użytkowe. Tego typu płytki korkowe proponowane są w bogatej gamie tekstur i kolorów. Wybór jest tak obszerny, że z pewnością każdy znalazłby coś odpowiedniego do swych potrzeb. Do jaśniejszych wnętrz zalecane są korki ścienne bielone, z kolei korek o bardziej naturalnym kolorze, to wyśmienite wyjście do zamontowania we wnętrzach ciemniejszych lub zaaranżowanych w barwach naturalnych.
Źródło: http://www.flickr.com
Ściana, którą pokryjemy takim korkiem nie tylko zyska innego charakteru, ale stanie się antystatyczna, bardziej wytrzymała na zabrudzenia i bardzo prosta w sprzątaniu – również po zabrudzeniu np. kawą. Wystarczy w takiej sytuacji woda i nieco detergentu.
Korek techniczny z kolei hipotetycznie służy w roli wypełnienia drzwi (drzwi zewnętrzne kraków) (izolacja dźwiękowa), przy czym jest też często wykorzystywany jako ścienna dekoracja. Na niebieskiej ścianie moglibyśmy zawiesić parę żółtych elementów z korka technicznego – w efekcie otrzymamy trójwymiarową mapę świata