Żeby narzędzia klimatyzacyjne funkcjonowały prawidłowo, podczas sezonu należy robić ich okresowe przeglądy i konserwacje oraz dezynfekcje.
Klimatyzator jest to łatwy oraz coraz mniej kosztowny sposób, aby poprawić sobie komfort życia podczas upałów.

Klimatyzatory nie jedynie ochładzają powietrze, lecz także usuwają z niego za dużą ilość wilgotności. Im niższa jest wilgoć rozgrzanego powietrza, tym nasze samopoczucie jest lepsze. Z obserwacji prowadzonych przez przeciągłe lata wynika, że najlepiej czujemy się w lato, gdy temperatura powietrza ma 23-26 stopni, a wilgotność równa się 40-60%. Kiedy temperatura rośnie, wówczas zaczynamy się pocić. W ten akurat sposób organizm ludzki oddaje nadmiar ciepła. Gdy wilgotność zmniejsza się, wtedy nasze samopoczucie natychmiast się poprawia pomimo tego, że nadal czujemy ciepło. Temperatura nie może obniżana być w jakikolwiek sposób, ponieważ może to grozić przeziębieniem. Przyjęte jest, że różnica temperatury pomiędzy klimatyzowanym pomieszczeniem a pomieszczeniem nieklimatyzowanym nie powinna być wyższa niż 7 stopni, gdyż inaczej ludzkiemu ciału niezwykle trudno jest się zaadoptować do takiej zmiany. Jeżeli Twój klimatyzator się popsuł i zainteresowała Cię naprawa klimatyzatorów, to na pewno znajdziesz najlepszy serwis, który zrobi dla Ciebie potrzebne czynności.
naprawa klimatyzatorów

Autor: Integer S.A.
Źródło: Integer S.A.
licznik

Autor: www.przyklejka.pro
Źródło: www.przyklejka.pro
płot

Autor: Thomas Galvez
Źródło: http://www.flickr.com
Klimatyzator funkcjonuje podobnie jak domowa lodówka. Jest złożony z sześciu kluczowych elementów. Są to 2 wymienniki ciepła czyli parownik i skraplacz, sprężarka klimatyzacji oraz zawór rozprężny i 2 wentylatory, które przepływ ciepła wymuszają w koło wymienników. Roboczy czynnik krąży między parownikiem i skraplaczem. W parowniku odbiera on ciepło z pomieszczenia, a w skraplaczu oddaje to powietrze do otoczenia, w jakim jest zamontowany skraplacz. Tak powietrze w pomieszczeniu jest odbierane a ciepło odebrane jest eliminowane poza dom.

Zawór rozprężny i sprężarka umożliwiają przejście roboczego czynnika w fazę gazową lub ciekłą. Żeby proces parowania zaszedł, z pomieszczenia jest odbierane ciepło, a podczas procesu skraplania ciepło to jest wydzielane na zewnątrz, czyli jest ono eliminowane poza budynek.