Pojemniki na paliwo (sprawdź) umożliwiają kupno większej dawki płynu co nieraz wiąże się z jego atrakcyjniejszą ceną. Poza tym są to zbiorniki o bardzo prostej obsłudze, odporne na oddziaływanie mechaniczne i wpływ czynników atmosferycznych.
Zbiorniki na paliwo najczęściej są projektowane i wykonywane w ten sposób, by dawały gwarancję niezawodności oraz nie wymagały zbyt wielu prac naprawczych w trakcie ich użytkowania. Toteż ich producenci obłożeni są wieloma restrykcjami jak również muszą spełnić wiele złożonych wymogów bezpieczeństwa.
Jeśli szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie pożądane byłoby zainwestować w zbiorniki ekologiczne, bądź inaczej zbiorniki dwupłaszczowe. Dzięki zastosowaniu w nich systemu podwójnych ścian są perfekcyjnie chronione przed możliwością wycieku oraz dostępem nieupoważnionych osób. Zbiorniki dwupłaszczowe są też bardziej odporne na oddziaływanie czynników pogodowych i zaopatrzone w dodatkowe zawory (Mieszacz wody) chroniące przed przepełnieniem. Ekologiczne zbiorniki na paliwo – jak większa część pojemników służących do magazynowania pokrewnych surowców – wymagają dodatkowych certyfikatów.
Beczki na wodę są przeznaczone zarówno do przechowywania wody pitnej, jak i popularnej deszczówki. Woda pitna magazynowana w takich zbiornikach użytkowana jest w celach spożywczych oraz w gospodarstwach agrarnych. Natomiast zbiorniki na deszczówkę umieszczane są najczęściej pod rynnami, żeby woda z nich spływająca nie zalewała terenu posesji. Dziś dostępne na rynku beczki na wodę są niezwykle trwałe odporne na defekty mechaniczne a także wpływ warunków atmosferycznych. Można je przechowywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń gospodarczych.