Pit 11 jest dokumentem, który powinniśmy dostać od swojego pracodawcy do końca lutego. Są na nim uwzględnione nasze dochody z zeszłego roku. Na tej podstawie wypełniamy pit oraz przesyłamy do odpowiedniego urzędu skarbowego.
Wiadomo już co zrobić z pit 11, a co jeśli takiego dokumentu pracodawca nie da nam? Niestety dzieje się tak.

firma

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem to sprawa zwykłego niedopatrzenia i w szybkim czasie wszystko się wyjaśnia, kiedy zgłosimy brak takiego dokumentu pracodawcy.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niebywale zajmujące posty. Wystarczy wejść w adres tego serwisu (https://mennicapoznanska.com/kategoria/diamenty/). Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, to z radością na nie odpowiemy.

Jednak czasami sytuacja jest taka, iż pracodawca zwyczajnie nie wysłał tego dokumentu oraz nie zamierza tego robić – zobacz pełną ofertę na tej stronie. Oprócz przesłania takich informacji do swojego pracownika, pracodawca musi również wysłać je do właściwego urzędu. Gdy robi to w wersji elektronicznej to w tym wypadku również ma na to czas do końca lutego.

Należy wiedzieć, iż mimo tego, że nie dostarczono nam takiego dokumentu, to rozliczenie roczne pit trzeba zrobić.

Interesują Cię różnego typu inne newsy (www.bscav.eu/green-screen/)? Jeśli tak, to przejdź na podaną stronę i sprawdź, co dla Ciebie stworzyliśmy. Będziesz zaskoczony.

To nasz obowiązek. Oczywiście musimy zawiadomić urząd skarbowy w związku z tym, że nie otrzymaliśmy takiego dokumentu. Taki urząd jest w stanie wykonać kontrolę w takim miejscu oraz sprawdzić czy faktycznie pracodawca nie dopełnił swoich obowiązków -> zobacz tutaj. Może również ukarać konkretnego pracodawcę karą pieniężną. Niestety jeżeli wciąż nie dostaniemy tego dokumentu, to nie ominie nas rozliczenie roczne PIT. Musimy sami wyliczyć podstawę opodatkowania i podatek, jak i dodać do deklaracji pismo wyjaśniające całą sytuację.

To powinno pomóc rozwiązać problem. Jedno jest pewne, nie możemy unikać obowiązkowego rozliczenia się z urzędem. Najlepiej, jeśli w razie jakichś nieporozumień sami złożymy stosowne wyjaśnienia.