Klinkier to materiał, który ma bardzo duże zastosowanie w budownictwie. Możemy z niego stworzyć piękne ogrodzenie albo wytrzymałą elewację. Warto wiedzieć, jakiego typu produkt wybierać, żeby móc się cieszyć idealnym wyglądem tudzież trwałością przez długi czas.

Niezwykła

ściana z klinkieru

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com

uniwersalność klinkieru sprawia, że jest chętnie wybierany przez klientów. Tak samo elewacja z płytki klinkierowej jak i ogrodzenie mogą być niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia oraz przy okazji będą się wspaniale prezentowały. Jedną z najważniejszych zalet klinkieru jest to, że nie ulega zabrudzeniom, a gdy już tak się stanie możemy go w łatwy sposób oczyścić gąbką bądź myjką. Jest bardzo funkcjonalnym materiałem, który występuje w wielu wariantach kolorystycznych- każdy klient z pewnością znajdzie wariant dla siebie. Klinkier ma małą nasiąkliwość, dzięki czemu jest odporny między innymi na działanie deszczu i śniegu. Najczęściej wykonuje się elewację z płytki (czytaj więcej płytki gresowe zewnętrzne, płytki gresowe mrozoodporne, gres na zewnątrz, płytki gresowe na zewnątrz, płytki na podjazd) klinkierowej lub kupowane są cegły klinkierowe do budowania kominów i słupków na ogrodzenia (kilka słów o klinkierze). Zaletą klinkieru jest również to, iż wspaniale komponuje się z drewnem czy też kamiennymi elementami.

Jeżeli planujemy w swoim domu zastosować klinkier na elewację, musimy uwzględnić ten fakt już podczas tworzenia projektów. Konstrukcja fundamentów tudzież przegród obiektu budowlanego musi być trochę inna niż gdybyśmy wybierali przykładowo pustaki. Cena klinkieru zależy od jego właściwości, wymiarów tudzież późniejszego przeznaczenia (przydatne informacje). Do murowania powinniśmy stosować specjalne zaprawy do klinkieru. Wykorzystywanie dobrej jakości materiałów oraz odpowiednich zapraw zapewni nam nienaganną wytrzymałość elewacji bądź murów przez wiele lat.

nowoczesne budownictwo

Dobrze zrobiona elewacja z płytki klinkierowej lub ogrodzenie będą odporne na warunki atmosferyczne a także różnego typu uszkodzenia, dodatkowo będąc wspaniałą ozdobą naszego budynku mieszkalnego tudzież podwórka. Klinkier jest łatwo dostępny i możemy go znaleźć nawet w większych sklepach budowlanych w formie cegieł czy też dekoracyjnych płytek.
Każdy z nas może posiadać ogrodzenie albo elewację, która będzie pięknie wyglądała przez lata. Do tego celu najlepiej nada się klinkier, który ma mnóstwo zalet i doskonale prezentuje się na każdym podwórku.