Musimy sprawdzić zagęszczenie gruntu

Bez względu na to, co chcemy postawić na danym gruncie, powinniśmy posiadać pewność, czy będzie on wstanie utrzymać konkretną budowlę oraz wszelkie obciążenie jakie będzie się z nią łączyło. Przez to właśnie trzeba poznać zagęszczenie gruntu, aby mieć szansę określić na ile potrzebuje ono umocnienia.

Takie zagęszczenie ma szansę być luźne, średnio luźne, zagęszczone albo mocno zagęszczone, a w znacznej mierze będzie to zależało od tego, jakie substancje znajdują się w danym gruncie i na ile między nimi znajduje się luźnej przestrzeni. Jeśli okaże się, że zagęszczenie jest luźne, to może się okazać, że przed rozpoczęciem danej budowy będzie potrzebne odpowiednie wzmacnianie gruntu, które pozwoli na przygotowanie go na takie obciążenie, jakie jest zakładane.

Silment jest świetnym spoiwem

grunt

Autor: Dimitris Siskopoulos
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy okaże się, że grunt pod naszą budowę nie jest tak trwały, jak początkowo nam się zdawało i że potrzebne jest jego umocnienie, tak by był w stanie udźwignąć konkretny ciężar oraz nie podlegać odkształceniu się. Takie wzmocnienie gruntu ma szansę odbywać się poprzez ubijanie, które okazuje się najłatwiejszą metodą, lecz również mogą zostać tu zastosowane specjalne mikrowybuchy, które będą wzmacniały grunt. Czasami do umacniania używa się odpowiedni rodzaj spoiwa, którym na przykład okazuje się spoiwo hydrauliczne Silment. Stworzone zostało ono przy wykorzystaniu najnowszych sposobów, dzięki czemu mamy szansę stać się przekonani, że wspaniale spisze się przy umacnianiu gruntu rodzimego jak i stworzonego z kruszywa. Co więcej zastosowanie takiego spoiwa spowoduje, że będziemy mogli zintensyfikować prace na budowie i zmniejszyć koszty calutkiej inwestycji.

Czy pragniesz może dostać link do strony maski budowlane, gdzie oczekują na Ciebie następne wpisy? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nowy serwis.

Autor

To wszystko warto prędzej sprawdzić

świeżo wylane fundamenty

Autor: UnderhillHouse
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy pragniemy mieć pewność, że podczas budowy nie będą pojawiały się nieplanowane przestoje, to wpierw powinniśmy wszystko rzetelnie spisać. Przez to tak istotne jest sprawdzenie gruntu, sprawdzenie jakie jest jego zagęszczenie, a jeżeli będzie ono zbyt niewielkie, to wykonanie odpowiednich umocnień, które pozwolą na powzięcie dalszych robót.