Należałoby stosownie zabezpieczyć plac budowy, aby wszystkie surowce budowlane oraz sprzęty nie padły łupem złodziei. Należałoby także zrobić to, aby na jej teren nie wchodziły osoby postronne, dla których wkroczenie na budowę może zakończyć się utratą zdrowia a często nawet życia.
Najpopularniejszym rozwiązaniem ogrodzenia placu budowy jest siatka pleciona.

Za jej pomocą można by z łatwością wyznaczyć plac budowy oraz zamontować ją na drewnianych słupach. Ogrodzenie budowy przy pomocy plecionej siatki będzie się sprawdzać w miejscach, w których teren nie żąda szczególnego zabezpieczenia przed złodziejami, albo kiedy nasz dom wznoszony jest w sąsiedztwie innych budynków oraz można mieć nadzieję na sąsiedzki monitoring. Kiedy wybieramy siatkę do zabezpieczenia terenu budowy, trzeba kierować się jej jakością, gdyż ta kiepskiej jakości może się bardzo szybko zniszczyć i narazić osoby postronne na niebezpieczeństwo. Na obrzeżach można by być spokojnym o budowę, jeżeli jej terenie nie są przechowywane materiały budowlane lub sprzęt i narzędzia. Należałoby jednak zabezpieczyć budowę tymczasowym systemem panelowym. Zabezpieczony teren budowy tego typu panelami(polecamy producent ogrodzenia panelowe) już z oddalenia wygląda na nieprzystępny i zniechęca potencjalnych złodziei do prób wejścia na taki plac.
moc

Autor: tru.st
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty zabezpieczenia budowy systemem panelowym są większe niż koszty związane z wykorzystaniem siatki tymczasowej. Jest możliwość wynajęcia chwilowego systemu ogrodzeniowego. Jednak taki system panelowy warto także nabyć, gdyż proponowane systemy tymczasowe są dostosowane do komfortowego przechowywania. Ich wysoka jakość i trwałość jest zapewniona na długi czas oraz można wykorzystywać je wielokrotnie.

Ogrodzenie budowy z paneli tymczasowych nie tylko zabezpieczy budowę, lecz także ułatwi wejście na jej teren uprawnionym osobom i wjazd budowlanym maszynom. Co poniektóre systemy są uzupełnione przenośnymi bramami i furtkami. Jest to odporna budowa z ocynkowanych profili i może wytrzymać przez długi czas.