Styl angielski to wyrafinowanie i szyk wymieszane z oryginalnością oraz dobrym smakiem. Typowy angielski styl w nowoczesnym wydaniu oznacza elegancję połączoną z unikalnymi dekoracjami. Świetnie nadaje się do domów przestronnych, w głównej mierze salonów. Żeby stworzyć salon w angielskim stylu, bez wątpienia trzeba pamiętać o paru niezwykle istotnych elementach wyposażenia wnętrza.

w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z niebagatelnych kwestii w każdym stylowym salonie są przede wszystkim barwy. Angielski styl powinien kojarzyć nam się z kremowymi, brązowymi barwami, które są bardzo ciepłe, a jednocześnie eleganckie. Zastosowanie tych kolorów dotycz jednak nie tylko ścian, ale także mebli lub kable grzejne kraków podłóg. Jeżeli zamierzamy kupić eleganckie, ozdobne meble do salonu, warto wybrać stonowane, jednolite barwy. Jeżeli natomiast meble są niezwykle skromne, proste i nowoczesne, możemy nieco zaszaleć, wybierając np. obrazy i plakaty dziecięce, z unikalnymi motywami.

Salon w angielskim stylu to przede wszystkim świetne miejsce na odpoczynek, a więc nie możemy zapominać o wytwornych kanapach z wieloma poduszkami. Tego rodzaju dodatki muszą być wielobarwne i wykonane z miękkich tkanin. Idealnie sprawdzą się w tej sytuacji rozmaite kwiatowe motywy. Różnorodne wzory oraz kontrastowe kolory świetnie ozdobią wnętrze i dodadzą mu oryginalnego charakteru.

salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałym dopełnieniem wnętrza stworzonego w angielskim stylu jest kominek, budujący niezwykle intymną atmosferę. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na ten element wyposażenia wnętrz, szczególnie jeżeli mieszkamy w bloku, w związku z tym należy skorzystać z innego typu rozwiązań, takich jak chociażby wkład elektryczny osłonięty ozdobną obudową. Do tego warto pomyśleć o ożywiających wnętrze kwiatach, świecach czy obrazach, które dodadzą wnętrzu polotu. W salonach urządzanych w angielskim stylu możemy pozwolić sobie na niemałą dawkę romantycznych, subtelnych motywów.

Nikogo zapewne nie zdziwią w takich wnętrzach kremowe ściany i sufity urozmaicone różowymi dodatkami. Jeśli jest to celowy zabieg, przemyślany i właściwie zaaranżowany, bez wątpienia będzie powodem do satysfakcji. Bardzo modnym obecnie rozwiązaniem jest również łączenie innowacyjnych akcentów ze stylizowanymi elementami.