Działka przy domu jednorodzinnym to wspaniałe miejsce do zaprojektowania placu gier dla naszych najmłodszych. Należy jednak rozważyć coś więcej niż standardowa bujawka lub piaskownica i zagospodarować kawałek podwórka na malutki plac rozrywki.

Pistolet do klejenia PKP 7,2 LI marki Bosch

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Jeśli tylko metraż ogrodu na to pozwala możemy urządzić ciekawą przestrzeń do gry, a nawet małe boisko. Jednym z bardzo efektownych rozwiązań będzie zaprojektowanie w ogródku imitacji morza wraz z częścią zatopionego statku. Wykonamy je przy pomocy specjalnego podkładu, jakim jest np. tartan. Bardzo istotne jest skrupulatne przypatrzenie się wszystkim detalom wyposażenia takiej przestrzeni, bo od nich zależy nie tylko dobra zabawa, ale głównie bezpieczeństwo naszego dziecka.

Najlepszym wyborem będą elementy wytworzone z drewna. Powinniśmy jednak pamiętać, żeby do ich montażu używać odpowiednich preparatów, m.in. impregnat czy klej do drewna. Ten naturalny materiał to pewnik wytrzymałości, solidności oraz odporności na uszkodzenia i trudne warunki pogodowe. Jeśli bierzemy pod uwagę własnoręczny montaż części bez wątpienia niezbędny będzie wysokiej jakości klej do drewna, który dokładnie złączy poszczególne części. Do drewnianych powierzchni najlepszy będzie klej poliuretanowy, który jest wytrzymały na wysokie i niskie temperatury oraz wilgoć.

Powierzchnia placu rozrywki nie może stwarzać niebezpieczeństwa dla użytkowników, dlatego z pewnością nie powinien to być beton lafarge czy kamień. Rozwiązaniem będzie trawa, jednak eksploatacja niezwłocznie ją zniszczą, dlatego należy pomyśleć o niezawodnym i bezpiecznym podłożu. Doskonale w tej roli sprawdzi się poliuretanowy tartan – wytrzymałe na ścieranie i temperaturę tworzywo sztuczne.

Klej w sprayu tesa® EXTRA STRONG 60022

Autor: Tesa
Źródło: Tesa
Nawierzchnia jest antypoślizgowa, a funkcje tworzywa pozwalają na uformowanie specjalnych elementów ozdobnych, jak pagórki czy imitacje morskich wód.

Czy po przestudiowaniu prezentowanego artykułu masz chęć dowiedzieć się czegoś więcej na omawiane zagadnienie? Jeśli tak, to prześledź tekst, ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu świeże informacje.

Powierzchnię można wylać własnoręcznie wystarczy do granulatu (pociętych zwulkanizowanych gumowych płyt) dodać kleje poliuretanowe i rozprowadzić powstałą masę na zaplanowanym terenie. Masa po stwardnięciu tworzy spójną i bezpieczną nawierzchnię bez połączeń.