Trudno w dzisiejszym świecie wyobrazić sobie, by przy biurku można było pracować na byle jakim krześle.
Dobre krzesło do pracy to kluczowa rzecz.

kontrola

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com

Nieważne, ile mamy lat — istotne, by przez całe życie dbać o własny kręgosłup. Nasz organizm będzie nam wdzięczny i dzięki temu ustrzeżemy się przed regularnymi wizytami u masażysty lub lekarza. W obecnych czasach standardem są już krzesła obrotowe. Powinny one mieć sylikonowe lub kauczukowe kółka, które nie będą rysować paneli. To jednak dopiero początek na długiej liście wymagań. Krzesła, które trzeba brać pod uwagę, na pewno muszą posiadać wysoki zagłówek, byśmy mogli oprzeć na nim co jakiś czas głowę. To niebywale istotne, żeby dać szyi i głowie szansę chociażby kilkuminutowego wypoczynku. Możemy wówczas przymknąć oczy oraz zrobić serię ćwiczeń, aby rozluźnić górną część ciała.

Jeśli dalej fascynuje Cię to zagadnienie, to odwiedź stronę (http://www.bonie.pl/gzymsy-elewacyjne) a tutaj z pewnością znajdziesz wiele danych na omawiany temat.

Następną ważną kwestią będzie obecność podłokietników. To także w znacznej mierze ma wpływ na nasz kręgosłup — w tym przypadku na odcinek między łopatkami. Równie ważne wydaje się być to, żeby dało się regulować kąt nachylenia oparcia i wysokość samego krzesła. Jeśli okaże się, że po ustawieniu wszystkich parametrów wiszą nam nogi, to będzie trzeba zamówić dodatkowo podnóżek. Na szczęście nie jest to jednak zbyt wielki wydatek.

Zdając sobie sprawę z tego, że krzesła do pracy przy komputerze nie kupujemy każdego dnia, to warto przeznaczyć na to więcej pieniędzy. Inwestycja z pewnością się opłaci. Dostrzeżemy to po tym, że nasz kręgosłup nie będzie już bolał.