W Polsce zima ciągnie się stosunkowo długo, a sezon grzewczy bywa znacznie dłuższy. Wówczas wszystkie pomieszczenia powinny być ogrzewane – zarówno nasze domy, jak i miejsca pracy.

odbitka - dom

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Często jest tak, że w ogromnych halach bywa na ogół chłodno. Nawet jeżeli posiadają one stacjonarne ogrzewanie, to zazwyczaj wydaje się być to zbyt mało. Gorzej jest, kiedy hala(zobacz napełnienie środkiem gaśniczym FM-200) w ogóle nie ma ogrzewania. Wtedy dyrektor musi stworzyć właściwe warunki do pracy, by ludzie nie zamarzali. Instalowanie ogrzewania od zera, to niebywale kosztowna inwestycja. Tym bardziej, że duże hale zazwyczaj znajdują się gdzieś za miastem i nie sięga już tam miejskie ogrzewanie. Z tego powodu, lepiej byłoby wydać pieniądze na coś innego. Idealnym rozwiązaniem będzie nagrzewnica. W sprzedaży jest tak dużo typów tego urządzenia, że na pewno wyszukamy coś odpowiedniego dla każdego. Istnieją nagrzewnice wiszące oraz wolnostojące. Rozróżnia się je także ze względu na opał – niektóre są na gaz, inne na wodę, a pozostałe na prąd. Jeśli kupujemy nagrzewnicę, to pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest to, jaką powierzchnię może ogrzać. W magazynach oraz szklarniach mamy wielkie przestrzenie, dlatego będziemy potrzebować dużych nagrzewnic – tych, które są dedykowane dla przemysłu.

Możemy zamówić kilka lub nawet kilkanaście tych urządzeń i zamontować je w kilku miejscach. Wówczas będziemy mieli pewność, że razem spełnią swoje zadanie, czyli przełamią temperaturę i w szklarni będzie cieplej.