Drzwi pełnią ważną rolę w naszych domach i mieszkaniach. Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne ich główną rolą jest odseparowanie wnętrza lokalu, czy to od podwórka, czy od klatki schodowej, natomiast drzwi wewnętrzne oddzielają od siebie pomieszczenia w środku. Drzwi oferowane są w bardzo dużej liczbie odmian i wzorów. W przypadku drzwi zewnętrznych ich budowa oraz wygląd będą w pierwszej kolejności zależeć od miejsca montażu.

drzwi zewnętrzne

Autor: Paul Flint & Company
Źródło: http://www.flickr.com
W budynkach wielorodzinnych, gdzie są klatki schodowe, najczęściej montuje się drzwi (klikaj) zewnętrzne Wrocław pełne, bez żadnych przeszklonych powierzchni. Wynika to z tego, że schodami (zobacz oceń) chodzą różni ludzie i byłoby dość trudno zapewnić chociaż minimum prywatności. Drzwi takie produkuje się przeważnie z drewna, ale popularne są również wersje stalowe, posiadające odpowiednie zabezpieczenia przed złodziejami. Jeśli chodzi o drzwi do jednorodzinnych domków panuje dużo więcej możliwości. Tu również drewno to główny materiał, ale najczęściej w połączeniu z elementami ze szkła, dzięki którym da się obserwować co się dzieje na zewnątrz.

Charakterystyczną cechą drzwi zewnętrznych jest ich solidność wykonania. Muszą one znosić trudne warunki atmosferyczne, a także być odporne na próby sforsowania przez nieproszonych gości. Zupełnie inaczej sprawa się przedstawia z drzwiami wewnętrznymi. One nie muszą mieć mocnych zamków ani stalowych wzmocnień, bo też całkowicie inna jest ich rola. Drzwi wewnętrzne Wrocław mają za zadanie oddzielenie pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka czy sypialnia od korytarza, ale wcale nie muszą być przy tym ciężkie i solidne.

Wręcz odwrotnie, obecnie drzwi takie robi się jako lekkie konstrukcje z drewna, z dużymi, przeszklonymi powierzchniami. Dzięki zastosowaniu szklanych szyb we wnętrzu jest znacznie jaśniej, bo słońce będzie przez nie padać do pomieszczeń które nie mają dostępu bezpośrednio do okien. Jednocześnie zapewniają wystarczający zakres prywatności, gdyż przeważnie szyby wykonane są z matowego szkła, które będzie przepuszczać światło lecz nic więcej przez nie nie widać.