Jeśli chcielibyśmy, aby nasze wewnętrzne drzwi otwierały się swobodnie i zamykały a jednocześnie zależy nam, aby zachować jak najwyższą użytkową przestrzeń użytkową, to korzystnym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne, których skrzydło chowa się w ścianę.

Drzwi chowane w ścianie były stworzone z myślą o tych pomieszczeniach, w których każdy metr kwadratowy się liczy.Rusztowania (powołaj się na nas)Tego typu drzwi nie zajmują miejsca podczas otwierania i dlatego pozwalają korzystniej wykorzystać przestrzeń pomieszczeń, które są dzielone. Tego typu drzwi instalować możemy na 2 sposoby. Mogą przesuwać się na ścianę lub chować się w niej. W większym stopniu praktyczne jest to drugie wyjście, gdyż umożliwia ono dowolną aranżację wnętrz. Na tego typu ścianie, w jakiej schowały się drzwi, powiesić możemy półki albo postawić przy takiej ścianie meble. Montaż takich drzwi zaplanować należy już na etapie projektowania. Najpóźniej należy zaplanować taki montaż w czasie stawiania ściany działowej w tego typu sposób, żeby była możliwość zamontowania w niej kasety, w jakiej drzwi będą się chowały. Wymagane jest również wybranie odpowiedniej szerokości drzwiowego otworu. Szerokość ta powinna być co najmniej dwukrotnie większa niż szerokość drzwiowego skrzydła.
drzwi chowane w ścianie

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zamontować drzwi przesuwne, używane są specjalistyczne systemy, które posiadają wszelkie części potrzebne do zbudowania ścianki osłonowej. Najważniejszy składnik to kaseta, która dostępna jest w dwóch wariantach. Może być kaseta do montowania w ścianach z płyt kartonowo-gipsowych oraz w ścianach murowanych. Kasety, które są przeznaczone do montowania w murach z płyt kartonowo-gipsowych, są wykonane z profili wykonanych z aluminium lub ze stali nierdzewnej. W całość składa się tego typu drzwi dopiero na miejscu budowy.

Grubość kaset przystosowana jest do grubości profili, z których wykonywane są konstrukcje lekkich działowych ścian. Moglibyśmy również spotkać kasety wielofunkcyjne, które doskonale sprawdzą się w wypadku każdej grubości ścian.