Poprawnie zbudowany garaż powinien być miejscem, które zapewni zarówno bezpieczeństwo np. samochodu, jak i luksus dla jego właściciela. Dlatego też taki garaż powinien być m.

in. dobrze ocieplony, co na szczęście można by wykonać także w wypadku postawionego już garażu.

Jak ogólnie wiadomo, wsiadanie do wyziębionego auta to nic przyjemnego. Na początku powinniśmy dobrać konkretny materiał, przy pomocy którego zamierzamy robić ocieplenie. Jeśli chodzi o wytrzymałość na działanie płomieni, niezłym wyjściem jest wełna mineralna albo pianka poliuretanowa. Jeśli chodzi o to, czy garaż ocieplany ma być również od strony podłoża, to nie jest to wymagane. Podłogę ociepla się niezwykle rzadko. Osoby, które pragną się jednak na to zdecydować, powinny skorzystać z twardej wersji styropianu. Aby docieplenie podłoża garażu było całkowicie bezpieczne, należy mieć na uwadze kolejność warstw danego podłoża. Idzie m.in. o beton (sprawdź imitacja betonu na ścianie) czy papę.
okna

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsza jest jednak kwestia docieplenia dachu garażu. Ma to na celu zapobieganie nagrzewania wnętrza w lecie. Można użyć styropian albo grubą, np. 12 centymetrową wełnę mineralną. Jeżeli zamierzamy ogrzać garaż także od zewnątrz, to należy zadbać o jednolite przygotowanie docieplenia i o to, aby optycznie efekt końcowy był spójny z resztą budynku. Dużo zależy od tego, czy garaż jest już postawiony czy dopiero zamierzamy go pobudować.

Ważny jest poza tym typ konstrukcji, gdyż inne surowce sugeruje się w wypadku garaży murowanych, jakie są częścią budynku mieszkalnego, a odmienne w przypadku garaży stojących osobno. Istotne jest także to, który wariant bramy jest zamontowany w garażu.