Umiejętne dopasowanie mebelków, akcesoriów bądź kolorystyki to zadanie jedynie pozornie proste dla każdego.
Jakich zasad przestrzegać, ażeby nie wprowadzić do pokoju dziennego niekoniecznego chaosu? Dzisiejsze wnętrza stwarzane przez fachowców w dziedzinie aranżacji mieszkań zachwycają swą designerską estetyką, umiejętnie wyzyskaną przestrzenią oraz funkcjonalnością dopracowaną w każdym najmniejszym szczególe.

zakupy

Autor: hichem Merouche
Źródło: http://www.flickr.com
Sztuka ta w olbrzymiej mierze sprowadza się do minimalistycznego jak też estetycznego wykorzystania najświeższych wnętrzarskich trendów. W nowoczesnych aranżacjach rządzi drewno – niemniej jednak inkrustowane regały bądź szafy odchodzą do przeszłości, a na ich miejsce wchodzą fragmenty pozbawione wszelkich zbędnych szczegółów.

W tym miejscu znajdziesz mnóstwo interesujących danych na przedstawiany temat – wystarczy wejść na nasz odsyłacz, a z pewnością dane tam umieszczone będą cenne.

Pragnąc zachować w naszym domu dużą przestrzeń, najlepszym wyjściem będą meble o geometrycznej formie. Coraz to częściej miejsce zestawów wypoczynkowych z wezgłowiami zajmują pufy oraz szerokie, nieduże narożnikowe kanapy z niewysokim oparciem.

Ażeby sprzęty współgrały z kolorystyką mieszkania – odcień ścian powinien być pastelowy oraz neutralny. Często warto także zdecydować się na ściany w tradycyjnie białym odcieniu – dlatego że to przede wszystkim biel nadaje wrażenia schludności, jednocześnie optycznie powiększając powierzchnię. Przez wzgląd na panujący w większym salonie minimalizm a także prostotę, mebelki, kominek czy piec typu „koza” często stają się nadrzędnym fragmentem dekoracyjnym.

Szczególnie ogromną uwagę warto przywiązać do akcesoriów i dodatków. Ażeby pokój dzienny nie stracił swej przestronności, wiąże reguła – im mniej barw, tym korzystniej. Pomimo to, należy „przełamać” monotonię wyrazistymi zdobieniami.