Ta sama woda, jaka jest źródłem życia może być zagrożeniem dla dużej ilości budowli i domów. Wilgotne mury nie tylko tracą zalety izolacyjne, lecz również są narażone na różne chemiczne procesy, jakie powodują mniejszą odporność.
Należałoby także dodać, że na wilgotnych ścianach pojawiają się wykwity, grzyby czy pleśń.

Ponadto tynk (zobacz: tynki strukturalne wewnętrzne) może się łuszczyć oraz odpadać. Obniża to także walory estetyczne oraz wartość kompletnego budynku. Jednak na szczęście wcale nie musiałoby tak być, gdyż wilgoć można prędko wyeliminować. Właściwe izolacje budynków mogłyby zabezpieczyć fundamenty i mury na niezwykle znaczny okres. Wykorzystuje się w tym celu iniekcję ciśnieniową, ponieważ zezwala ona na bardzo szybkie osiągnięcie satysfakcjonującego efektu. Do wykonania takiej izolacji konieczna jest specjalistyczna wiedza, którą mają fachowcy wiedzący o tym, kiedy i w jakich warunkach taka iniekcja ciśnieniowa będzie się w najlepszy sposób sprawdzać.
ludzie

Autor: Tytan Professional
Źródło: Tytan Professional
Żeby izolacja ścian spełniała swoje zadanie, powinna być wykonana z największą starannością oraz przy wykorzystaniu sprawdzonych rozwiązań. Dlatego też wykonując osuszanie fundamentów trzeba sięgnąć po zaawansowane rozwiązania techniczne, które słusznie cieszą się dużą renomą oraz mają bardzo olbrzymie zastosowanie. Tego typu akurat rozwiązaniem jest wspomniana iniekcja murów, a dokładnie przedmiot ujmując iniekcja ciśnieniowa. Jest ona znacznie lepsza niż iniekcja krystaliczna, która była do tej pory wykorzystywana jako izolacja w przypadku większości budynków. Iniekcja krystaliczna jest dosyć starą metodą, którą używa się sporadycznie.

Znacznie bardziej skuteczną metodą jest iniekcja ciśnieniowa, która gwarantuje bardzo długą ochronę przed zawilgoceniem oraz wodami gruntowymi. Dobry wybór materiałów powoduje, że iniekcja ciśnieniowa może nadawać się nie tylko do robienia hydroizolacji, ale również do wypełniania rys.