Najbezpieczniej będzie wypatrywać pracy za granicą będąc jeszcze w Polsce. Pewnym sposobem na szukanie pracy za granicą, a przy tym efektywnym zwłaszcza w przypadku specjalistów oraz wykwalifikowanych pracowników fizycznych, jest wysyłanie odpowiedzi na anonse zamieszczane w najpopularniejszych za granicą portalach z anonsami o pracę.
Tak samo jak w naszej ojczyźnie, na posady wymagające specjalistycznej wiedzy jak też gruntownego doświadczenia zawodowego tok rekrutacji może potrwać parę tygodni.
W przypadku większości krajów europejskich w celu odbycia rozmowy kwalifikacyjnej tańsze więc mogą się okazać wyjazdy z domku od parotygodniowego pobytu za granicą – na Jober znajdziesz oferty pracy za granicą, w trakcie jakiego byśmy nie pracowali.
Jeśli opracowany tu artykuł zajął Cię i masz ochotę na więcej, to zapewne spodoba Ci się link do witryny importer międzynarodowy, gdzie wyszukasz sporo wątków.
Drugim przystępnym rozwiązaniem jest rejestracja osobistego CV w bazach kilku pewnych oraz legalnie działających w Polsce agencji pośrednictwa pracy za granicą. W razie takiej agencji zawsze powinno się sprawdzić, czy agencja ma certyfikat o wstąpieniu do indeksu agencji pracy.
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście obecność ogłoszenia o pracę nawet na najprzyzwoiciej moderowanym cudzoziemskim portalu nie wyklucza możliwości, iż w rzeczywistości konkretna oferta jest dużo mniej ciekawa, niżby to wynikało z jej przedstawienia w ogłoszeniu, natomiast pracodawca jest nieuczciwy bądź nawet próbuje wycyganić jakąś opłatę, tak jak zdarza się to i w naszej ojczyźnie. Gdy po posłaniu dokumentów aplikacyjnych w odpowiedzi na konkretną ofertę zostaliśmy przywołani na rozmowę kwalifikacyjną lub poproszeni o podesłanie dodatkowych poświadczeń, należałoby upewnić się, iż mamy do czynienia z solidną firmą oraz chlebodawcą.
Skontrolujmy jej adres jak też czy firma widnieje w indeksach firm danego kraju; poszukajmy także wpisów na forach online o tym, jak ta firma traktuje pracobiorców, itd. praca za granicą musi być pewna.